Błachowicz chętny na rewanż! Mocna odpowiedź na zaczepki Ankalaeva!

S
0
Opublikowano: 05 maja 2023

Pół roku minęło już od ostatniej walki Jana Błachowicza w UFC. Niewykluczone, że Polak niedługo spotka się w rewanżowym starciu z Magomedem Ankalaevem.

Historia tego pojedynku jest wszystkim doskonale znana. Na kilka tygodni przed UFC 822 urazu doznał Jiri Prochazka, przez co zawakował tytuł. Błachowicz o przesunięciu walki z Ankalaevem i nadania jej miana mistrzowskiej dowiedział się dopiero po wylądowaniu w USA.

Main event nie poszedł jednak w pełni po myśli Janka, podobnie zresztą w przypadku Magomeda. Pojedynek zakończył się remisem, a mistrza wyłoniło dopiero starcie Teixeira vs Hill. Zarówno Polak, jak i Rosjanin od tamtej pory pozostają na uboczu, choć „Cieszyński Książę” był niedawno zaczepiany przez Paulo Costę.

Ankalaev tymczasem przerwał medialną ciszę na Twitterze i zabrał się za wyzwanie oponentów do walki. Oznaczywszy UFC zaproponował dwóch przeciwników: Alexa Pereirę oraz Jana Błachowicza.

„Hej, UFC, jestem głodny – dajcie mi coś do roboty. Janie Błachowiczu, jeśli jesteś gotowy na kolejny pojedynek, daj jakiś znak! Jak nie, to z wielką chęcią powitam Pereirę w nowej dywizji i pokażę mu, że w tym sporcie są różne poziomy.”

„Poatan” nie odpowiedział Ankalaevowi, ale też w ostatnim czasie częściej przerzuca się argumentami z Israelem Adesanyą. O ile Brazylijczyk zapowiedział przejście do dywizji półciężkiej, wpisy mogą sugerować chęć zaliczenia trylogii z Nigeryjczykiem.

Rosjaninowi odpowiedział tymczasem Jan Błachowicz. „Cieszyński Książę” błysnął ripostą wstawiając zdjęcie… balkoniku inwalidzkiego. Ma to oczywiście nawiązywać do masakrycznie okopanej nogi Magomeda w pierwszym starciu z Polakiem.

„Jak chcesz rewanżu, to nie ma problemu. Pamiętaj tylko, by to ze sobą wziąć.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments