Alistair Overeem doping

Alistair Overeem zawieszony na rok za stosowanie dopingu! GLORY zmienia wynik walki Reema z Badrem Harim!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 marca 2023

Alistair Overeem zawieszony na rok za stosowanie dopingu! Popularny Reem zaliczył wpadkę dopingową w okresie startowym przed pojedynkiem z Badrem Harim. W konsekwencji czego wynik walki Overeem vs. Hari został zmieniony!

Holenderski portal Vechstsportinfo poinformował o wpadce dopingowej Alistaira Overeema jako pierwszy. Według informacji podanej przez holenderskich dziennikarzy specjalizujących się w kickboxingu Overeem został wyrzucony z top 10 rankingu, zawieszony na 12 miesięcy, a wynik pojedynku z Badrem Harim został zmieniony na no contest.

Wszystko za sprawą wpadki dopingowej, o której team Overeema wiedział już od dłuższego czasu. Sami przedstawiciele Alistaira mówili, że w pobranej w październiku 2022 roku próbce A wykryto śladowe ilości substancji, która nie wpływa na poprawę wydolności zawodnika w trakcie walki.

Próbka B potwierdziła ten fakt, jednak ku zaskoczeniu teamu Reema organizacja GLORY podjęła decyzję o zawieszeniu zawodnika na 12 miesięcy. Zawodnika najbardziej zaboli zapewne fakt, że zmieniono wynik starcia z Badrem Harim.

Nie wiemy jak zachowa się w tej sytuacji Overeem, który ma już swoje lata i raczej nie może sobie pozwolić na tak długą przerwę od startów. 8 tygodni temu podczas plotek o udziale w turnieju ONE Reem zarzekał się, że jak chodzi o kickboxing liczy się dla niego tylko GLORY.

Mamy informacje z naszego polskiego podwórka świadczące o tym, że Overeem dopytywał dwukrotnie o galę na stadionie narodowym jeszcze zanim event Colosseum 2 został oficjalnie potwierdzony przez federację KSW. Wydaje się zatem, że nie będzie lepszego momentu na to by Alistair wszedł do klatki KSW nawet jeśli miałby to być tylko jeden występ właśnie na wspomnianej gali na stadionie.

Zostaw ocenę
0
0