alexander gustafsson wznowił treningi

Alexander Gustafsson wznowił treningi – Szwed nie wyklucza powrotu do UFC

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 stycznia 2024

Alexander Gustafsson dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego UFC wznowił treningi w AllStars. Szwed nie wyklucza powrotu do octagonu najlepszej ligi MMA na świecie.

Alexander Gustafsson jeden z byłych czołowych zawodników organizacji UFC w kategorii półciężkiej wznowił treningi w teamie AllStars. Choć doświadczony Szwed najlepsze czasy ma już bez wątpienia za sobą to warto podkreślić, że ma dopiero 36 lat na karku, a inni zawodnicy odnosili największe triumfy będąc starszymi niż „Mauler”.

Alexander Gustafsson zostawił w pokonanym boju wiele mocnych nazwisk. Wystarczy wspomnieć zwycięstwa Gustafssona nad takimi zawodnikami jak Thiago Silva, Shogun Rua, Jan Błachowicz czy Glover Teixeira. Ponad to trzeba pamiętać o tym, że Alex był w stanie przewalczyć pięć rund z Jonem Jonesem i Danielem Cormierem.

Oto co o wznowieniu treningów powiedział Gustafsson w rozmowie z dziennikarzami Frontkick Online:

– Będę w klubie na pewno przez pewien okres czasu. Zamierzam skupić się na sobie, chcę wrócić do formy. Nie myślę w tym momencie o kolejnej walce, jednak kocham ten sport. Kocham trenować i być wśród ludzi, z którymi mogę pokulać się na macie, wejść w klincz czy potarczować. Robiłem to przez całą karierę, więc jestem szczęśliwy z faktu, że mogę to kontynuować.

Jak Gustafsson ocenił szansę na powrót do octagonu UFC?

– Jeśli będzie jakaś oferta na stole to wtedy będziemy się nad tym zastanawiać. Mam kontrakt z UFC. Jestem w UFC od 2009 roku, także szmat czasu. Wciąż jestem w grze, wciąż mam aktualny kontrakt, także jeśli wrócę do startów to na pewno w UFC.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments