Alexander Volkanovski o UFC 288

Alex Volkanovski o walce Sterling vs. Cejudo: „Gwarantuję, że wygrany tego starcia wyzwie…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 maja 2023

Alexander Volkanovski, mistrz organizacji UFC w kategorii piórkowej wypowiedział się na temat nadchodzącej gali UFC 288. „The Great” wytypował przebieg pojedynku Sterling vs. Cejudo i powiedział, że jest przekonany o tym iż zwycięzca będzie domagał się super fightu między mistrzami.

Alexander Volkanovski wróci do octagonu organizacji UFC na lipcowej gali UFC 290. Australijczyk należy do zawodników, którzy bacznie śledzą inne eventy organizacji i często jest widywany w studiu telewizyjnym australijskiego kanału FOX, gdzie analizuje i typuje pojedynki.

Volk prowadzi także swój kanał na platformie youtube i właśnie na łamach tego kanału podjął się trudnej sztuki wytypowania przebiegu walki wieczoru gali UFC 288. Czego Alexander Volkanovski spodziewa się po walce o pas mistrzowski kategorii koguciej?

„Henry Cejudo jest wszechstronniejszym zawodnikiem, ma więcej do zaoferowania, szczególnie w stójce. Cejudo dobrze pracuje w dystansie, wie kiedy go skrócić, myślę że może ustrzelić Aljamaina. Głównym celem Sterlinga w tej walce będzie znalezieniem się za plecami Henry’ego. Będzie to trudne w pojedynku ze złotym medalistą olimpijskim w zapasach. Jeśli jednak wdadzą się w wymiany i kulanki parterowe to sytuacja będzie zupełnie inna i nie można przekreślać szans Aljamaina. Raz jeszcze podkreślam w stójce stawiam na Henry’ego, a szansą Sterlinga będzie uniknięcie sprowadzenia, pójście po szyję, czy zajście za plecy.”

Czyja wygrana jest zatem bardziej prawdopodobna zdaniem Volka?

Skłaniam się odrobinę ku wygranej Cejudo. Gwarantuję, że wygrany tego starcia wyzwie mnie na pojedynek. Niezależnie czy będzie to Sterling czy Cejudo. Mogę na to postawić swoje jajca, jestem przekonany, że wyzwą mnie do walki.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments