Alexander Volkanovski UFC

Alex Volkanovski o Rodriguezie: „To nieprzewidywalny, niebezpieczny zawodnik…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 kwietnia 2023

Alexander Volkanovski w rozmowie z TheMacLife wypowiedział się na temat Yaira Rodrigueza, tymczasowego mistrza kategorii piórkowej. Zawodnicy zmierzą się na gali UFC 290 w lipcu. Co na temat rywala powiedział „The Great”?

Alexander Volkanovski (25-2) stanie do walki unifikującej pasy mistrzowskie kategorii piórkowej. Rywalem mistrza będzie Yair Rodriguez (15-3) posiadacz tymczasowego pasa.

Rodriguez wywalczył tymczasowy pas poddając Josha Emmetta. Co do powiedzenia na temat swojego kolejnego rywala miał Alex Volkanovski?

„Patrzę na niego jak na prawdziwego pretendenta, jest bardzo niebezpiecznym zawodnikiem. Jak się dłużej nad tym zastanowię to jest on jednym z najbardziej niebezpiecznych fighterów z jakimi przyszło mi się do tej pory mierzyć. Walczy bardzo nieszablonowo i dysponuje nokautującą siłą ciosu, jak dołożymy do tego pozostałe czynniki to po prostu trzeba do niego podejść na poważnie. Uważam, że jestem najlepszym zawodnikiem na świecie, więc jestem pewny siebie. Mimo to wiem, że nie mogę go zlekceważyć ponieważ w swoich ostatnich walkach dominował i wyglądał bardzo dobrze.”

Volkanovski pokusił się także o porównanie tego jak Rodriguez walczył w przeszłości do tego jakim aktualnie jest zawodnikiem.

„Yair był zawsze bardzo dobry w wyprowadzaniu efektownych akcji jednak w przeszłości skupiał się tylko na tym, teraz wygląda na to, że czuje komfort w każdej płaszczyźnie walki, stał się wszechstronnym zawodnikiem, kiedy narzucasz mu presję potrafi zaatakować z dystansu, potrafi też zaskoczyć na krótkim dystansie bo wypuszcza ciosy pod dziwnymi kątami, zawsze stanowi zagrożenie, jest dobry. Dlatego jako team będziemy musieli ułożyć dobry gameplan, a do tego w trakcie starcia będę musiał czytać i uczyć się jego ruchów tak by później ich unikać i zyskać przewagę dzięki Fight IQ.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments