alex pereira powalczy o trzeci pas ufc

Alex Pereira powalczy o trzeci pas? Glover Teixeira o przyszłości Poatana!

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 06 grudnia 2023

Nie od dziś wiadomo o wielkiej przyjaźni łączącej Alexa Pereirę i Glovera Teixeirę. Teraz starszy z Brazylijczyków skomentował temat przejścia Poatana do kategorii ciężkiej.

Alex Pereira jest aktualnym mistrzem organizacji UFC w kategorii półciężkiej. Wcześniej doskonały striker był posiadaczem tytułu mistrzowskiego w kategorii średniej. Czy Pereira powalczy o trzeci pas? Kickbokser był podwójnym mistrzem GLORY, a teraz jest podwójnym mistrzem UFC.

Ten temat został poruszony w portugalskojęzycznym podcaście Trocacao Franca, na którego łamach wypowiedział się Glover Teixeira. Doświadczony Brazylijczyk przed galą UFC 295 mówił, że jest zbyt wcześnie o rozmawianiu na takie tematy. Teraz po triumfie Poatana nad Jirim Prochazką, Glover postanowił jednak skomentować ewentualne przejście Pereiry do kategorii ciężkiej.

– To wszystko jest proces. Poatan jest zdyscyplinowanym profesjonalistą. Właśnie dlatego był w stanie zbijać do kategorii średniej. Niewielu zawodników byłoby w stanie to uczynić. Nie chodzi mi o to, że niewiele osób w UFC zbija wagę, a chodzi mi o to, że nie ma wielu, którzy traciliby tak wiele kilogramów. Myślę, że maksymalnie 10% wszystkich zawodników UFC zbija podobne ilości kilogramów. Te robienie wagi było bardzo brutalne, jednak Pereira ma dyscyplinę, która pozwala by robić takie rzeczy.

Glover Teixeira wskazał co musiałoby nastąpić, aby Alex Pereira walczył w kategorii ciężkiej.

– Jeśli przeszedłby wyżej to musiałby zmienić swoją dietę oraz reżim treningowy poza obozem przygotowawczym. Wszystko po to, aby nabrać masy mięśniowej. Poatan na co dzień waży około 105 kilogramów. Myślę, że mógłby dobić do 111-112 jednak nie ponad to. Najlepiej byłoby gdyby ważył mniej niż 110 kg.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M3
5 miesięcy temu

To nie jest prawdziwy mistrz, tylko promowany zawodnik.