odzikowski wycofał się z ksw 91 nowy rywal humburgera

Albert Odzimkowski wycofał się z gali KSW 91! Nowy rywal Humburgera

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 lutego 2024

Albert Odzimkowski wycofał się z udziału w gali KSW 91. Powodem tej decyzji Radomianina była choroba. Nowym rywalem Dominika Humburgera został Adrian Dudek.

Podczas gali KSW 91 w Libercu utalentowany Dominik Humburger (7-1, 6 KO) zmierzy się z lubiącym kończyć walki przed czasem Adrianem Dudkiem (7-2, 5 KO, 1 Sub). Pojedynek odbędzie się 17 lutego w Czechach, w hali Home Credit Arena.

Albert Odzimkowski, który pierwotnie miał walczyć z Humburgerem, musiał wycofać się z pojedynku z powodów choroby. David Hošek, który był początkowo zestawiony z Adrianem Dudkiem, nie wystąpi podczas gali w Libercu. Starcie Davida zostało przesunięte na galę XTB KSW 92 w Gorzowie.

Pochodzący z Liberca Dominik Humburger stoczył w okrągłej klatce trzy pojedynki. Czech po raz pierwszy zawalczył w KSW w sierpniu zeszłego roku i znokautował w drugiej rundzie Borysa Borkowskiego. W drugim pojedynku w okrągłej klatce rozbił Jorge Luiza Bueno. Ostatni raz bił się na gali KSW 86 i musiał uznać wyższość Michała Michalskiego.

Przegrana ta była pierwszą w karierze Dominika i przerwała serię siedmiu tryumfów z rzędu. Dominik znany jest z posyłania rywali na deski. Sześć zwycięstw w karierze zdobył przez nokaut, a trzy razy pokonywał rywali już w pierwszej rundzie walki.

Adrian Dudek zadebiutował w KSW w kwietniu 2021 roku. Wszedł do walki w zastępstwie i ostatecznie musiał uznać w niej wyższość Alexandara Ilicia. Reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała kolejne starcie stoczył i wygrał przez nokaut poza okrągłą klatką. Do KSW wrócił w roku 2023 i pokonał Lukáša Dvořáka.

Adrian ma dziś na swoim koncie dziewięć pojedynków, z których siedem wygrał. Sześć zwycięskich walk zakończył przed czasem. Pięć razy nokautował rywali, a cztery razy robił to już w pierwszej rundzie. Raz wygrał natomiast przez poddanie. Dudek popisał się też jednym z najszybszych nokautów w historii rodzimej sceny sportów walki, gdy na gali MMAsters League 2 znokautował rywala serią ciosów już w 7. sekundzie pojedynku.

KSW 91 – karta walk

Karta główna:

  • Valeriu Mircea (29-8-1) vs. Leo Brichta (12-3 1NC) – o tymczasowy pas -70kg
  • Dominik Humburger (7-1) vs. Adrian Dudek (7-2)
  • Henry Fadipe (14-11-1) vs. Matúš Juráček (10-3)
  • Kacper Koziorzębski (9-6) vs. Viktor Červinský (4-0)
  • Łukasz Charzewski (12-2 1NC) vs. Michał Sobiech (5-1)
  • Vasil Ducár (3-2) vs. Dawid Kasperski (0-0)

Karta wstępna:

  • Josef Štummer (3-1) vs. Adrian Wieliczko (2-1)
  • Mariusz Joniak (11-5) vs. Tobiasz Le (4-1)
  • Wiktoria Czyżewska (2-1) vs. Petra Částková (6-6)
Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments