zhang weili pokonała yan xiaonan i obroniła mistrzowski pas na ufc 300

Zhang Weili pokonała Yan Xiaonan i obroniła pas na UFC 300

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 kwietnia 2024

Na gali UFC 300 doszło do pojedynku na szczycie dywizji słomkowej pań. W octagonie zmierzyły się dwie Chinki, Zhang Weili i Yan Xiaonan.

Rzadko zdarza się tak by w walce mistrzowskiej prezentowało się dwóch zawodników z Azji. W tym wypadku nie tylko mowa o zawodniczkach z jednego kontynentu, co nawet o zawodniczkach z jednego kraju.

Mistrzyni Zhang Weili i pretendentka Yan Xiaonan to dwie najwyżej notowane zawodniczki kategorii słomkowej. „Magnum” pochodzi z Handan w prowincji Hebei, natomiast „Nine” z Shenyangu w prowincji Liaoning. Oznacza to, że zawodniczki reprezentują sąsiadujące ze sobą prowincje.

Weili i Xiaonan będą mogły liczyć na doping swoich kibiców, a choć zawodniczki zdają sobie sprawę z presji jaka na nich ciąży to okazały sobie wzajemny szacunek.

UFC 300: Zhang pokonała Yan i obroniła pas

Yan trafia prawym, Zhang odpowiada niskim kopnięciem. Rozerwanie klinczu. Xiaonan trafia celnie. Weili Zhang póki co spokojnie, bez ataków. Kiedy Weili zaatakowała Yan w świetny sposób obaliła rywalkę na matę. Wracamy do stójki. Yan trafia lewym hakiem i Zhang podłączona upadła do tyłu. Mistrzyni zdołała się jednak pozbierać i wstała unikając kolejnego ataku Xiaonan. Bardzo mocna wymiana. Weili wykonuje świetny rzut przez biodro i uzyskuje obalenie. Duszenie zza pleców i Yan zdołała przetrwać do ostatniej sekundy pierwszej rundy jednak tuż po gongu było widać, że Xiaonan odpłynęła.

Wymiana w stójce i Zhang szybko idzie po obalenie chcąc ponownie zajść za plecy rywalki. Xiaonan stara się bronić i przetoczyć mistrzynię jednak ta próba spełzła na niczym. Weili stabilizuje pozycję z góry. Zhang dominuje zapaśniczo. Zhang atakuje łokciami z góry. Yan stara się skręcać i ponownie oddaje plecy. Długa seria ciosów w wykonaniu Weili. Potężne ground and pound jednak Xiaonan przetrwała te ataki. Yan nie dała się udusić trójkątem rękoma i odwróciła sytuację. Wracamy do stójki.

Xiaonan trafia kombinacją dwóch ciosów. Weili wygląda na mocno zmęczoną. Xiaonan okopuje rywalkę leżącą na macie. Sędzia podnosi walkę do stójki. Bardzo mocny middle kick Zhang. Mocna wymiana ciosów obie zawodniczki trafiają. Zhang idzie po obalenie jednak to Xiaonan dała radę przewrócić rywalkę. Weili daje radę wrócić do stójki. Yan przenosi walkę na matę i ponownie Zhang ucieka szybko do góry. Mistrzyni chciała zaatakować pretendentkę jednak ta ładnie odwróciła sytuację. Klincz pod siatką.

Zhang ponownie atakuje i zostaje trafiona z kontry. Yan jest w wyśmienitej dyspozycji. Zhang zdołała obalić Xiaonan i stara się utrzymać rywalkę na macie. Mistrzyni atakuje krótkimi ciosami. Weili atakuje brutalnym ground and pound. Yan dała się rozciągnąć i ułatwiła Zhang zadanie. Koniec rundy.

Zhang rozpoczyna finałową rundę od mocnego kopnięcia. Weili uzyskuje obalenie i pretendentka do pasa ponownie jest w opałach. Niespodziewanie wracamy jednak do stójki po dobrej akcji Yan. Kolejne udane sprowadzenie Zhang. Mistrzyni idzie po duszenie zza pleców. Xiaonan była bliska wykonania sweepa i odwrócenia sytuacji. Dominacja Zhang w piątej odsłonie.

Zhang Weili pokonała Yan Xiaonan po jednogłośnej decyzji sędziów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments