wwe sprzedało prawa netflixowi 5 miliardów

WWE podpisało umowę z Netflixem wartą 5 miliardów dolarów – co to oznacza dla UFC?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 stycznia 2024

WWE czyli siostrzana spółka organizacji UFC sprzedała Netflixowi prawa do transmisji wydarzeń WWE RAW. Kwota za którą Netflix nabył prawa wyniosła 5 miliardów dolarów!

Fanom, którzy przegapili informacje z poprzedniego roku przypominamy, że organizacja UFC i pro-wrestlingowa organizacja WWE połączyły się w jedną spółkę TKO GROUP. Stąd informacja na temat kolejnych wielkich ruchów organizacji WWE.

WWE sprzedała Netflixowi prawa do transmisji gal WWE RAW i jest to znacząca zmiana na rynku rozrywkowo-sportowym. Po pierwsze Netflix do tej pory wzbraniał się przed transmisjami wydarzeń live, po drugie dziesięcioletnia umowa opiewa na 5 miliardów dolarów.

Wygląda na to, że Netflix po prostu musiał „postawić się” i zareagować na ambitne ruchy konkurencji. Amazon nabył bowiem prawa do części meczów NFL, natomiast Apple TV wykupiło na wyłączność prawa do transmisji meczów MLS.

Z perspektywy fanów MMA póki co niewiele się zmienia jednak należy pamiętać o tym, że w przyszłym roku wygasa umowa UFC z ESPN. Dana White już zapowiedział, że w kolejnych tygodniach/miesiącach rozpoczną się rozmowy na temat nowej umowy.

Analityk z Wall Street przewiduje, że UFC osiągnie rekordowe zyski ze sprzedaży praw telewizyjnych. Niewykluczone zatem, że sam fakt, iż pojawi się więcej chętnych do zakupu praw sprawi, że kwota jaką zarobi UFC pójdzie do góry.

Netflix bez wątpienia dysponuje zdecydowanie większą bazą klientów od tej, którą ma platforma ESPN+. Według szacunków Netflix ma nawet 9-10 razy więcej użytkowników aniżeli streaming kanału ESPN. Oczywiście należałoby zadać pytanie czy wydarzenia PPV weszłyby w skład oferty gal serwowanych przez Netflix, czy należałoby do nich dodatkowo dopłacać.

Póki co spółka TKO może świętować, gdyż wczoraj jej akcje wystrzeliły do góry o ponad 15%. Jest to świetna informacja dla akcjonariuszy, gdyż oznacza że rynek pozytywnie przyjął informację o podpisaniu umowy z Netflixem.

Nim zapadną konkretne decyzje poczekamy jeszcze wiele miesięcy. Jak odbieracie takie informacje? Chcielibyście oglądać gale UFC na Netflixie?

Czy oglądałbyś galę UFC na Netflixie?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments