losy organizacji bellator sprzedaż mariaż czy upadek

Ważą się losy organizacji Bellator. Sprzedaż, mariaż czy upadek?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 października 2023

Zdaniem wielu branżowych ekspertów właśnie ważą się losy organizacji Bellator. W najbliższych tygodniach okażę się czy będzie to sprzedaż, mariaż czy upadek drugiej siły na amerykańskim rynku MMA. Do sprawy odniósł się nawet Dana White prezes UFC.

W kilku ostatnich dniach zarówno Ariel Helwani jak i Tim Baysinger sugerowali, że losy organizacji Bellator zostaną przesądzone w najbliższych tygodniach. Po ogłoszeniu wyjścia Showtime z boksu zagraniczni dziennikarze spodziewają się, że gala Bellator 301 będzie ostatnim eventem drugiej siły na amerykańskim rynku MMA w aktualnej formie.

Poniżej przedstawiamy wam trzy możliwe scenariusze – sprzedaż, mariaż i upadek. W najbliższych tygodniach dowiemy się tego czy organizacja zostanie sprzedana, czy połączy się z PFL, a może całkowicie upadnie i zawodnicy trafią bez kontraktów na wolny rynek.

Bellator – organizacja zostanie sprzedana?

Warto jednak pamiętać, że wciąż w grę wchodzi sprzedaż. Nawet jeśli Bellator przetrwa jako samodzielna spółka i trafi pod ręce nowego właściciela to zapewne chwilę potrwa nim zajdą wszelkie potrzebne zmiany w strukturach organizacji.

Wszystko będzie oczywiście zależne od tego czy jeden z bogatych amerykańskich biznesmenów faktycznie zdecyduje się na przejęcie organizacji, która działa na rynku od ponad 14 lat. Jeśli tak się stanie to przetrwa nie tylko nazwa, lecz także i bogata historia, a zawodnicy aktualnie związani ważnymi umowami z Bellatorem również pozostaną w organizacji.

Przy wejściu nowego właściciela w organizacji zapewne pozostałby aktualny prezes Scott Coker, nawet jeśli nie w wiodącej roli to pewnie jako wiceprezes lub dyrektor skupiający się na konkretnych zadaniach.

Czy Bellator połączy się z PFL?

Kolejną opcją jest mariaż z organizacją PFL. W takim wypadku może dojść do ogromnych przetasowań w tak zwanym parku zawodniczym. Część zawodników na pewno straci kontrakty, gdyż PFL nie będzie w stanie zorganizować, aż tak wielu wydarzeń z bardzo rozbudowanymi rozpiskami.

Organizacji PFL kończy się umowa ze stacją telewizyjną ESPN jeśli zatem jakaś inna duża telewizja lub platforma streamingowa zaproponuje lepsze warunki to wtedy sytuacja może zmienić się na korzyść.

Do sprawy odniósł się nawet Dana White prezes organizacji UFC, który został zapytany o Michaela Page’a, który przez wiele lat był zawodnikiem Bellatora, a teraz jest wolnym agentem. White odniósł się także do pytania o Vadima Nemkova, mistrza Bellatora w kategorii półciężkiej.

„Michael Page? Tak jesteśmy zainteresowani, on również. Co do Vadima Nemkova, czy Bellator już się zamknął? Robią ostatnią galę w przyszłym miesiącu? Brzmi dobrze, zobaczymy co stanie się z Bellatorem, kto gdzie trafi.”

Bellator – upadek, czyli najgorszy scenariusz

Najgorsza opcja zarówno dla fanów jak i dla amerykańskiej sceny MMA. Oczywiście upadek Bellatora wiązałby się z tym, że wielu doskonałych zawodników byłoby dostępnych na rynku za darmo i mogłoby podpisać umowy z organizacjami takimi jak UFC, PFL, Rizin, ONE, czy KSW.

Pamiętajmy jednak o tym, że Bellator to długa historia, organizacja świętowała przecież niedawno jubileusz 300 gal, a przez lata wypromowała wiele znanych nazwisk jak bracia Pitbull, Michael Chandler, Vitaly Minakov, Douglas Lima, Ryan Bader, AJ McKee czy aktualni mistrzowie Vadim Nemkov, Yaroslav Amosov, Usman Nurmagomedov i Johnny Eblen.

Kolejnym plusem Bellatora jest organizowanie gal w miastach USA oraz krajach w Europie do których UFC nie zagląda. Wystarczy wymienić kilka lokalizacji jak Chicago, San Diego, Sioux Falls, Honolulu, Seminole czy Uncasville. W swej historii Bellator organizował także eventy we Włoszech, Japonii, Izraelu, a nawet na Węgrzech. We wszystkich przypadkach hale były wyprzedane co pokazuje, że jest zapotrzebowanie na eventy organizacji Bellator nie tylko w USA, lecz również poza granicami tego kraju.

Na wszelkie rozstrzygnięcia będziemy musieli zapewne poczekać z cztery tygodnie jak nie dłużej. Kolejna gala Bellatora odbędzie się 17 listopada – Bellator 301: Amosov vs. Jackson.

AKTUALIZACJA: 20 listopada 2023 roku organizacja PFL nabyła prawa do organizacji Bellator. Więcej na ten temat tutaj – PFL kupiło Bellatora – w planach walki mistrzów na mega galach!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments