walka gamrot vs dos anjos w karcie wstępnej ufc 299

Walka Gamrot vs Dos Anjos w karcie wstępnej UFC 299

Bartosz Sobczak
2
Opublikowano: 08 stycznia 2024

Niestety wiele wskazuje na to, że pojedynek Mateusza Gamrota z Rafaelem Dos Anjosem wejdzie w skład karty wstępnej gali UFC 299 w Miami.

Mateusz Gamrot zanotował ostatni występ na karcie wstępnej gali UFC w kwietniu 2021 roku na gali UFC on ABC 2. Polak mierzył się wtedy ze Scottem Holtzmanem. Od tamtej pory „Gamer” toczył swoje kolejne walki wyłącznie na głównych kartach gal UFC.

Niestety wygląda na to, że niemal trzy lata od ostatniego występu w prelimsach Polak ponownie będzie musiał stoczyć pojedynek, który wejdzie w skład karty wstępnej wydarzenia.

Nazwisko Gamrota widniało dość nisko w rozpisce zarówno na stronie UFC jak i na stronie ESPN, jeszcze przed ogłoszeniem hitowego zestawienia Dustin Poirier vs. Benoit Saint Denis, które zostało nowym co-main eventem gali w Miami.

Oznacza to, że starcie Polaka z Brazylijczykiem zostało zepchnięte jeszcze niżej. Istnieje też inna możliwość choć zdecydowanie mniej prawdopodobna, być może wydarzyło się coś co sprawiło, że starcie Gamrota z RDA zostanie przeniesione na inną galę w minimalnie wcześniejszym lub późniejszym terminie.

Ostatnio taka sytuacja miała już miejsce w przypadku pojedynku Geoffa Neala z Ianem Garrym, który został zaanonsowany właśnie jako starcie gali UFC 299 jednak później „przyspieszono” to zestawienie i ostatecznie dojdzie do niego na gali UFC 298.

Organizacja UFC wciąż nie ogłosiła main eventów na galę w Arabii Saudyjskiej (2 marca), a także na dwa wydarzenia w Las Vegas (16 i 23 marca). Istnieje też możliwość, że zostanie podjęta decyzja o rozszerzeniu głównej karty UFC 299 o dodatkową walkę lub po prostu karta wstępna zostanie wyemitowana przez kanał ESPN w telewizji, a nie na płatnej platformie streamingowej ESPN+.

Zostaw ocenę
5
13
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
4 miesięcy temu

Hej.Ostatnia walka Mateusza była z Fizievem.

DON
4 miesięcy temu

Gamrot jest słabo rozpoznawalny, jakby robił dymy tak jak Connor to byłby w co-main eventcie.