ufc vegas 80 karolina kowalkiewicz pokonała dianę belbitę

UFC Vegas 80: Karolina Kowalkiewicz pokonała Dianę Belbitę i zanotowała czwarte kolejne zwycięstwo!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 października 2023

Karolina Kowalkiewicz i Diana Belbita zmierzyły się w karcie wstępnej gali UFC Vegas 80. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii słomkowej. Jaki był wynik walki Kowalkiewicz vs. Belbita?

Karolina Kowalkiewicz i Diana Belbita stanęły do walki na gali UFC Vegas 80, która odbyła się w ośrodku APEX, którego właścicielem jest organizacja UFC. Pojedynek pań zakontraktowano w limicie kategorii słomkowej. Ponieważ nie jest to walka mistrzowska zawodniczki w trakcie ważenia mogły ważyć maksymalnie 116 funtów, a starcie mogło potrwać maksymalnie trzy pięciominutowe rundy.

Kto wyszedł górą z tej walki? Legitymująca się serią trzech kolejnych wygranych Polka czy młodsza o jedenaście lat Rumunka, która dopiero buduje nazwisko na światowej scenie MMA?

Wszystkie gale organizacji UFC możesz obstawić i oglądać na stronie internetowej legalnego polskiego bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj się, wypełnij kupon i oglądaj UFC Vegas 80 za darmo tutaj!

UFC Vegas 80: Kowalkiewicz vs. Belbita – relacja, wynik walki

Mocny początek z obu stron, wymiana ciosów i zawodniczki weszły w tajski klincz. Obie fighterki próbowały atakować kolanami. Belbita spróbowała wyciąć Polkę jednak Karolina sprytnie zaszła za plecy rywalki. Polka w dosiadzie! Niestety rywalka mostuje i jest w dogodnej sytuacji. Wygląda jednak na to, że Diana nie chce bić się z Karoliną w parterze i pozwala Polce wstać by natychmiast ją zaatakować w stójce. Trochę wymiany ciosów w stójce i odrobina klinczu jednak niewiele z tego wynika. Belbita trafia ładnie podbródkowym. Łodzianka odgryza się celną kombinacją. Sporo ciosów w klinczu, ponownie lepiej kończy akcję mieszkająca w Kanadzie Belbita. Diana trafia mocnym prawym jednak Karolina skraca dystans i uderza rywalkę kanonadą ciosów. W końcówce rundy w klinczu pod siatką Kowalkiewicz przenosi walkę na matę, ale na więcej niestety zabrakło czasu.

Belbita rozpoczyna od kopnięć na korpus. Karolina odpowiada low kickami i prostymi na głowę rywalki. Polka skraca dystans i stara się przenieść walkę na matę. Kowalkiewicz idzie po nogę rywalki, jednak ta spycha głowę reprezentantki Polski w dół i wychodzi z opresji. Wracamy na środek klatki. Ładny lewy prosty Belbity. Karolina trafia na korpus rywalki, a następnie na głowę. Dobry lewy prosty Polki! Cios za cios, Belbita trafia obszernym prawym. Chwila bokserskiej walki, prosty na prosty. Polka chciała obalić jednak to Diana była bliżej przeniesienia walki na matę. Dużo wymęczającego klinczu. Po rozerwaniu Kowalkiewicz trafia prostym i podbródkowym. Niestety zawodniczki lądują na macie i to Belbita kończy rundę na górze. Bardzo wyrównane starcie.

Mocna wymiana ciosów na środku. Karolina dwukrotnie atakuje high kickami. Polka ładnie zmienia cel atakując naprzemiennie głowę i korpus rywalki. Dobra seria Kowalkiewicz. Zawodniczka American Top Team próbuje ataku front kickiem. Kowalkiewicz coraz częściej trafia w okolice lewego oka Belbity. Dwa ładne podbródkowe i dwa świetne proste Karoliny! Cios za cios. Sporo podbródkowych w wykonaniu Karoliny. Obrotowy backfist Polki. Obrotowe kopnięcie Kowalkiewicz na korpus rywalki. Kolejny mocny podbródkowy i ładny lewy prosty Kowalkiewicz.

Karolina Kowalkiewicz pokonała Dianę Belbitę po jednogłośnej decyzji sędziów (30:27×3)

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments