UFC 290 Du Plessis znokautował Whittakera

UFC 290: Dricus du Plessis znokautował Roberta Whittakera w 2. rundzie! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 lipca 2023

W trzeciej walce głównej karty gali UFC 290 w Las Vegas zmierzyli się Robert Whittaker i Dricus du Plessis. Pojedynek ten był eliminatorem do walki o pas kategorii średniej. Jaki był wynik walki Whittaker vs. Du Plessis?

Wielkim faworytem tego pojedynku był Robert Whittaker, były mistrz kategorii średniej organizacji UFC. „Reaper” w ostatnich dziewięciu latach wygrał trzynaście walk przegrywając zaledwie dwa starcia, oba z Israelem Adesanyą. 32-letni zawodnik imponuje nie tylko umiejętnościami prezentowanymi w octagonie, lecz także podejściem do rywali, których zawsze traktuje z szacunkiem.

Dricus du Plessis to były mistrz federacji KSW oraz EFC. Afrykaner dzięki pięciu kolejnym zwycięstwom w najlepszej lidze MMA na świecie szybko wskoczył do ścisłej czołówki kategorii do 84 kilogramów i jeśli pokona Whittakera to otrzyma szansę walki o pas mistrzowski!

UFC 290: Whittaker vs. Du Plessis – relacja, wynik

Whittaker rozpoczął high kickiem na co Du Plessis odpowiedział niskim kopnięciem. Dricus zmienia pozycję i stara się zbliżyć do Roberta jednak ten ładnie trafia stopującym prostym. Bardzo dobry lewy Whittakera. Robert Whittaker ładnie przenosi walkę do parteru. Du Plessis jednak daje radę wstać pod siatką. Afrykaner najwyraźniej nastawił się na nokaut, gdyż wypuszcza bardzo mocne ciosy, jednak niecelne. Du Plessis trafia kolanem. Niesamowita końcówka rundy w wykonaniu zawodnika z RPA, który świetnie wyciął Whittakera, a następnie w parterze próbował wpiąć d’Arce Choke, a gdy to się nie udało zaczął atakować ciosami z góry i mocnym łokciem rozbił skórę na czole Whittakera.

Robert rozpoczyna drugą rundę od ładnego high kicka. Reaper trafia także prostym. Whittaker nastawia się na kombinacje bokserskie po których próbuje wystrzelić high kicka. Dricus idzie do przodu i nawet kiedy jest stopowany prostymi. Niesamowite! Dricus trafia potężnym prawym który wstrząsnął Whittakerem. Afrykaner doskakuje do rywala i zadaje kolejne uderzenia. Robert ucieka pod siatką, jednak to się nie udaje, gdyż Du Plessis dopada oponenta i zadaje mu kolejne ciosy! Dricus du Plessis pokonał Roberta Whittakera przez TKO w 2. rundzie!

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments