Trener Volkanovskiego zabrał głos w sprawie domniemanego oszukiwania Makhacheva! „Coś było na rzeczy…”

S
0
Opublikowano: 17 lutego 2023

Trener klubu City Kickboxing, gdzie trenują między innymi Alexander Volkanovski, czy Dan Hooker, zabrał głos w sprawie ostatnich oskarżeń tego ostatniego wobec Islama Makhacheva.

W walce wieczoru minionej gali UFC 284 Rosjanin stanął do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego wagi lekkiej przeciwko Alexandrowi Volkanovskiemu. Pojedynek trwał pełne 25 minut, a sędziowie nie mieli wątpliwości ze wskazaniem zwycięzcy. W górę powędrowała ręka Islama, który przedłużył swoją serię zwycięstw.

Dosłownie kilka godzin później były rywal Makhacheva, Dan Hooker, opublikował na Twitterze kilka wpisów oskarżających Dagestańczyka o oszustwo. „Hangman” twierdził, że champion dywizji lekkiej miał wspomagać się kroplówkami w nawodnieniu po ścinaniu wagi. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ – Wielki Skandal! Hooker oskarża Makhacheva o stosowanie niedozwolonych środków przed UFC 284!

Głos w tej sprawie zabierał już między innymi przedstawiciel USADA, którego zdaniem żadne przepisy Agencji Antydopingowej nie zostały przekroczone. Również trener Volkanovskiego, Eugene Bareman, podzielił się swoimi przemyśleniami w tym temacie w programie „The MMA Hour”.

„Mamy informacje wiarygodne do pewnego stopnia. Są one niewystarczające z kilku powodów, a jednym z nich jest to, że faktycznie możesz przyjąć kroplówkę przed walką. Po prostu musi to być 100 ml soli fizjologicznej co 12 godzin. Wszystko zatem sprowadza się do tego, czy wierzysz w to, że przyjęto te 100 ml i tyle.”

Trener City Kickboxing przyznał też, że doradzał Hookerowi, by ten nie wychylał się ze swoimi oskarżeniami. Cały team „Volka” miał te same informacje, jednak nie widzieli sensu o nich rozpowiadać.

„Mówiłem Danowi, żeby nawet o tym nie wspominał. Słuchaj, widać, że mamy strzępki informacji, ale po nich też można mieć wątpliwości. Dlatego też Alex i reszta ekipy zbywała to wszystko śmiechem. Bo wiesz, czuliśmy, że coś jest na rzeczy, ale nie mogliśmy tego potwierdzić.”

„To frustrujące, bo cały sport powinien się opierać na zasadach fair play. Ale z drugiej strony – nie można jednoznacznie stwierdzić, że Islam oszukiwał. Dlatego też nie wypowiedziałbym się na ten temat tak, jak zrobił to Dan. Nie można tego jasno stwierdzić, ale coś było na rzeczy.”

Zostaw ocenę
0
0