trener potwierdza termin ankalaev vs walker 2 ufc

Trener potwierdza termin walki Magomed Ankalaev vs. Johnny Walker 2!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 listopada 2023

Matchmakerzy organizacji UFC pracowali nad znalezieniem szybkiego terminu na rewanż Ankalaeva z Walkerem. Trener John Kavanagh potwierdził termin drugiego pojedynku w studiu MMA Hour. Kiedy dojdzie do walki?

Pierwszy pojedynek Johnny’ego Walkera z Magomedem Ankalaevem zakończył się sporym skandalem. Dagestańczyk wyprowadził nielegalny cios na głowę rywala, zamroczony Brazylijczyk nie potrafił się dogadać z lekarzem i walka została przerwana.

Ostatecznie starcie zakończyły się wynikiem no contest, zostało zatem uznane za nie odbyte. Zarówno matchmakerzy organizacji UFC jak i obozy obu zawodników usilnie pracowały nad znalezieniem terminu na rewanżowe starcie. Szczegóły przekazał trener John Kavanagh na łamach MMA Hour.

„Niestety pierwsza walka zakończyła się niefortunnie. Ponad to nie była to dyskwalifikacja, a no contest. Rewanż jest zestawiony na 13 stycznia, odbędzie się w Las Vegas. Chcieliśmy zrobić tę walkę wcześniej. Długo rozmawialiśmy na temat gali w Chinach. Organizacja UFC skłaniała się jednak ku późniejszemu terminowi, a że gala UFC 296 jest już dopakowana dużymi nazwiskami to zasugerowano nam styczeń. Uznaliśmy, że to dobry termin, bo w takim wypadku Johnny będzie mógł też trochę odpocząć po tym nielegalnym kolanie na głowę.”

Trener Kavanagh uważa, że wygrany rewanżowego starcia Ankalaev – Walker może zostać pretendentem do mistrzowskiego tytułu.

„Myślę, że zwycięstwo ustawi Johnny’ego w pozycji pretendenta do pasa. Zobaczymy co się stanie i jak ta walka się potoczy, pamiętajmy także, że jest jeszcze Jamahal Hill, sytuacja jest zatem zakręcona.”

Choć planowana na 13 stycznia 2024 roku gala nie została jeszcze oficjalnie numerowana to wydaje się iż będzie oznaczona jako UFC Vegas 83 / UFC on ESPN+ 92.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments