Mike Brown Johnny Eblen

Trener Mike Brown: „To najlepszy zawodnik kategorii średniej na świecie.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 lutego 2023

Mike Brown, główny trener American Top Team wypowiedział się w samych superlatywach na temat aktualnego mistrza Bellatora w kategorii średniej. Brown wie, że fakt że pracuje z tym zawodnikiem może sprawiać, że media i fani nie przyjmą jego opinii dobrze jednak podtrzymuje ją twardo mówiąc, że Johnny Eblen to najlepszy zawodnik kategorii średniej na świecie.

Mike Brown trenuje Johnny’ego Eblena od momentu, w którym pochodzący z Des Moines w Iowie zawodnik postawił nogę na macie American Top Team. Brown miał zatem ogromny wkład w rozwój kariery zawodnika, który zaczął przygodę z zawodowym MMA w lipcu 2017 roku i już zdołał wywalczyć pas mistrzowski organizacji Bellator pokonując tak uznane nazwisko jak Gegard Mousasi.

Brown uważa, że niepokonany w 12 walkach zawodnik udowodnił już całemu światu, że jest godny tego by zasiadać do jednego stołu z największymi mistrzami MMA.

„Nie mam żadnych wątpliwości, naprawdę. Nie ma takiego zawodnika jak Johnny Eblen w UFC, a pokazują to ostatnie występy Johnny’ego. W Bellatorze w zasadzie już pokonał rywala o najbardziej uznanym nazwisku, gdy rozprawił się z Gegardem Mousasim. Ludzie nie będą wierzyli w moje słowa ponieważ ja trenuję tego zawodnika jednak uwierzcie mi, że Johnny to najlepszy zawodnik kategorii średniej na świecie, niezależnie od organizacji! W pewnym momencie Eblen zaczął trenować z Masvidalem, zostali dobrymi przyjaciółmi i pewnego dnia Jorge powiedział mi: 'Ten facet jest niesamowity, jest w nim coś specjalnego, on może wygrać z każdym.’ Zaczęliśmy więc sprawdzać jak to będzie wyglądało w dłuższym okresie czasu. Okazało się, że Eblen nie tylko bił wszystkich na sparingach w klubie, ale też przełożył to na zawodowe walki. Jedną z głównych zalet jest to, że jest zapaśnikiem i trenował ten sport od dziecka, a w collegu walczył w pierwszej dywizji. Ma świetne cardio, kondycję, a do tego bardzo naturalnie porusza się na nogach i w stójce. To nie jest normalny facet, on jest po prostu wyjątkowy. Moim zdaniem on może pokonać każdego, a z walki na walkę staje się coraz lepszy, wciąż się rozwija.”

Zapowiedź walki Eblen vs. Tokov

Pełna karta walk gali Bellator 290: Bader vs. Fedor 2 – świetna karta walk hitowej gali!

Zostaw ocenę
0
0