Sage Northcutt ONE

Sage Northcutt: „Mam 26-lat, cała kariera przede mną. To jeszcze nie mój prime!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 lutego 2023

Sage Northcutt w maju powróci do zawodowych startów w MMA. „Super” miał bardzo długą przerwę jednak uważa, że jego młody wiek sprawia, że wciąż ma całą karierę przed sobą. Amerykanin wierzy, że najlepszy czas jeszcze przed nim i że zawodnicy mają swój prime w wieku 31-33 lat.

Ponad dwa tygodnie temu informowaliśmy was o tym, że Sage Northcutt powróci do zawodowych startów po bardzo długiej, czteroletniej przerwie. Nieobecność Amerykanina była spowodowana kilkoma czynnikami, więcej na ten temat możecie poczytać tutaj. Sage Northcutt powróci do startów po 4-letniej przerwie na gali ONE w USA!

Teraz Sage udzielił wywiadu Chrisowi de Santiago z portalu MiddleEasy i opowiedział o paru ciekawych rzeczach. Northcutt wspomniał, że miał zaklepaną walkę z Shinyą Aokim jednak w trakcie obozu przygotowawczego przechodził covid. Jak się jednak okazuje Sage miał gdzie i z kim trenować w trakcie długiej przerwy.

„Wiele osób mówi o rdzy ringowej, mam nadzieję że tak nie będzie w moim wypadku. Wiecie najpierw przez około póltora roku leczyłem się po kontuzji jednak później wznowiłem treningi i od tamtej pory minął szmat czasu. Trenowałem bardzo, bardzo ciężko, miałem za sobą niemal cały obóz przed walką z Shinyą Aokim jednak zakaziłem się covidem i musiałem zrezygnować ze startu. Naprawdę przez długie miesiące trenowałem w Team Alpha Male oraz w 10th Planet Jiu Jitsu, więc mam za sobą godziny sparingów ze strikerami, zapaśnikami i grapplerami, którzy pomagali mi w przygotowaniach.”

Później Sage podkreślił, że przez to, że rozpoczął karierę jako nastolatek wciąż jest bardzo młodym zawodnikiem i ma przed sobą całą karierę.

„Mam 26-lat, cała kariera przede mną. Ja wciąż jestem bardzo młodym zawodnikiem, który jeszcze nie jest na swoim topowym poziomie. Ja naprawdę czuję się tak jakby to był dla mnie nowy początek, wielu ludzi przechodzi do MMA w wieku, w którym ja aktualnie jestem i potrafią zdecydowanie mniej ode mnie jednak później odnoszą sukcesy. Słyszałem to już od wielu zawodników, od wielu mistrzów, którzy mówili, że osiągasz prime w wieku 31, 32, czy 33 lat. Także w tym momencie ja chcę przede wszystkim pokazać to co potrafię, a nie miałem okazji tego zrobić w swojej pierwszej walce w ONE. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i że fani zobaczą efekty moich ciężkich treningów.”

Zostaw ocenę
0
0