Sage Norhcutt ONE

Sage Northcutt powróci do startów po 4-letniej przerwie na gali ONE w USA!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 stycznia 2023

Sage Northcutt wreszcie powróci do zawodowych startów! Amerykanin doznał poważnego urazu 17 maja 2019 roku w pojedynku z Cosmo Alexandre. W twarzoczaszce Northcutta po nokaucie było, aż osiem pęknięć/złamań i zawodnik przeszedł długą 9 godzinną operację. Pierwotnie Northcutt miał powrócić do klatki w kwietniu 2021 roku w starciu z Shinyą Aokim jednak przeszkodziło mu w tym zakażenie koronawirusem.

Wiele lat minęło odkąd świat po raz pierwszy usłyszał o Sage’u Northcuttcie. O zawodniku zrobiło się głośno w 2015 roku za sprawą programu Dana White’s Lookin for a Fight, w którym prezes organizacji UFC wraz z przyjaciółmi odwiedzał mniejsze gale MMA w poszukiwaniu utalentowanych zawodników.

Później Sage zadebiutował w UFC i w dwóch pierwszych walkach odniósł ładne wygrane przez nokauty. Później przyszedł gorszy moment, w którym w trzech walkach Northcutt zaliczył dwie porażki, ale gdy następnie zawodnik zapisał na swoim koncie trzy kolejne wygrane wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Dość niespodziewanie jednak po ośmiu walkach w najlepszej lidze MMA na świecie Northcutt podjął decyzję o przenosinach do ONE Championship. Swą decyzję motywował wtedy podobnie do tego w jaki sposób sprawę przenosin tłumaczył Roberto Soldić. Northcutt tłumaczył, że otworzy mu to możliwość walk nie tylko w MMA, lecz również w kickboxingu czy muay thai.

Niestety w debiutanckiej walce z Cosmo Alexandre, Northcutt padł na deski po potężnym nokaucie, a prześwietlenie wykazało ogrom zniszczeń. Sage musiał się poddać długiej 9 godzinnej operacji. Od tamtej pory był nieaktywny, a choć jego powrót awizowano w kwietniu 2021 roku to ostatecznie nie zawalczył z Shinyą Aokim przez powikłania związane z przejściem koronawirusa.

Teraz Sage wreszcie powróci do startów. 5 maja na gali ONE: Johnson vs. Moraes 3 w Broomfield w Kolorado, Northcutt zmierzy się z Ahmedem Mujtabą (10-2).

Zostaw ocenę
0
0