polacy na bardzo wysokich miejscach w rankingach wbc i wbo

Polacy na bardzo wysokich miejscach w rankingach WBC i WBO

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 lutego 2024

W ostatnich dniach pojawiły się aktualizacje rankingów bokserskich federacji WBC i WBO. Polscy pięściarze zajmują bardzo wysokie miejsca.

Zacznijmy od Łukasza Różańskiego, który jako mistrz świata WBC kategorii bridger zajmuje miejsce „ponad” rankingowymi lokatami. Niewiele niżej jest kolejny z Polaków. Adam Balski w tej samej dywizji zajmuje drugie miejsce.

Pomiędzy dwoma reprezentantami Polski notowany jest jedynie urodzony w Wybrzeżu Kości Słoniowej reprezentant Belgii Ryad Murphy. Śmiało można zatem powiedzieć, że kategoria do 102 kilogramów „stoi” Polakami.

Drugie miejsce zarówno w rankingu WBC jak i rankingu WBO zajmuje Michał Cieślak. W obu przypadkach mowa tutaj o dywizji do 200 funtów jednak przez różnice w nazewnictwie Cieślaka można nazwać „dwójką” kategorii cruiser oraz kategorii junior ciężkiej.

Szóste miejsce w rankingu WBO w kategorii junior ciężkiej zajmuje Krzysztof Włodarczyk. „Diablo” powróci do ringu w najbliższą sobotę i jeśli wygra to pewnie zanotuje kolejny awans, który sprawi że Włodarczyk zbliży się w rankingu do Cieślaka.

Ósmy w kategorii średniej jest Maciej Sulęcki. „Striczu” po nieudanej przygodzie z freakami powinien skupić się na swojej koronnej dyscyplinie i domagać się walk z wyżej notowanymi rywalami.

Pozostali reprezentanci Polski zajmują miejsca w drugiej lub trzeciej dziesiątce rankingów.

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments