Paweł Jóźwiak odpowiada na słowa redaktora

Paweł Jóźwiak wydał oświadczenie: „Pomówienia redaktora – będę dochodził swoich praw przed sądem. Jako były pracownik UEFA…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 lipca 2023

Paweł Jóźwiak, prezes organizacji Fight Exclusive Night wydał długie oświadczenie, w którym odpowiedział na pomówienia jakie pojawiły się w jednym z artykułów opublikowanych w sieci przez redaktora Łukasza Olkowicza. Prezes FEN zapowiada, że będzie dochodził swoich praw przed sądem.

Paweł Jóźwiak, to dobrze znany prezes organizacji Fight Exclusive Night, która prężnie pracuje nad tym by umilić polskim fanom MMA końcówkę wakacji serią eventów: FEN 48, FEN 49 oraz FEN 50.

Jóźwiak dość niespodziewanie znalazł się w centrum zamieszania związanego z wylotem reprezentacji Polski w piłce nożnej do Mołdawii. Prezes FENu nie jest w żaden sposób powiązany z jednym ze skorumpowanych działaczy, nie reprezentuje także żadnego ze sponsorów kadry narodowej, a mimo to jego nazwisko pojawiło się niespodziewanie w artykule opublikowanym przez redaktora Łukasza Olkowicza.

Prezes organizacji FEN postanowił bronić swego dobrego imienia i opublikował na twitterze obszerne oświadczenie. W długiej wypowiedzi znalazły się między innymi następujące słowa:

„Tekst autorstwa redaktora Łukasza Olkowicza godzący w moje dobre imię oraz mojej partnerki został przygotowany wbrew rzemiosłu dziennikarskiemu i nie powinien w tej formule się ukazać. Autor nie kontaktował się z nami przed publikacją oszczerstw, które usłyszał od osób nam nieprzychylnych oraz próbujących zaatakować prezesa PZPN Cezarego Kuleszę. Redaktor Olkowicz całą swoją relację oparł jedynie na słowach bliżej nieznanego jednego źródła. To kolejne pogwałcenie elementarnych zasad przygotowywania materiałów prasowych, którymi są rzetelność i należyta staranność.”

W dalszej części swego oświadczenia Paweł Jóźwiak jasno zapowiedział:

„Jeśli zaś chodzi o pomówienia redaktora Olkowicza, to żadna z sytuacji, które opisał nie miała miejsca. Mam nadzieję, że osoba, której relacje pan Olkowicz opisał powtórzy wszystko przed sądem, gdzie będę dochodził swoich praw w związku z naruszeniem moich dóbr osobistych. Jedynym reprezentantem, z którym zamieniłem parę zdań w czasie powrotu z Kiszyniowa do Polski, był kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski. Zdradzę, że była to krótka ale serdeczna rozmowa zakończona wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Jako wieloletni kibic Reprezentacji oraz były pracownik UEFA doskonale sobie zdaje sprawę w jaki sposób należy zachowywać się mając zaszczyt uczestniczyć w wylocie na mecz w tak elitarnym gronie jakim jest drużyna narodowa naszego kraju.”

Pełne oświadczenie Pawła Jóźwiaka znajdziecie na oficjalnym profilu prezesa FEN na twitterze:

Zostaw ocenę
0
2
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments