Mateusz Janur KSW

Nowy nabytek KSW zawalczy przed własną publicznością na gali KSW 80 w Lubinie

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 lutego 2023

Nowy nabytek federacji KSW zawalczy przed własną publicznością na gali KSW 80 w Lubinie. Mateusz Janur podejmie Chorwata Andiego Vrtacicia. Starcie debiutujących w polskiej organizacji zawodników zakontraktowano w limicie kategorii średniej.

Mateusz Janur (6-5, 3 KO, 1 Sub) rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2017. W tym czasie stoczył dziesięć pojedynków, z których pięć zakończył jako zwycięzca. Zawodnik z Lubina wywodzi się z kickboxingu, w którym wywalczył między innymi wicemistrzostwo Polski oraz puchar Polski. Mateusz stara się być przekrojowym fighterem MMA, więc z powodzeniem rywalizuje również w brazylijskim jiu-jitsu. Jest złotym medalistą mistrzostw Europy oraz mistrzostw Polski ADCC.

Andi Vrtačić (3-1, 1 KO) w profesjonalnej klatce zadebiutował w roku 2020. Wcześniej z powodzeniem rywalizował w kickboxerskich ringach, gdzie wywalczył między innymi pas mistrzowski organizacji Final Fight Championship. W zawodowym MMA stoczył cztery pojedynki i trzy razy zwyciężał. Pochodzący z Chorwacji zawodnik rywalizował do tej pory u siebie w kraju. Ostatni raz wszedł do klatki w grudniu 2022 roku i dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną.

Aktualna karta walk gali KSW 80 w Lubinie

Robert Ruchała (8-0, 3 Sub) vs Dawid Śmiełowski (10-0, 8 KO, 2 Sub) – walka o tymczasowy pas -66 kg

Michał Michalski (9-5, 5 KO, 1 Sub) vs TBA

Emilia Czerwińska #4 (2-0, 1 KO) vs TBA

Wojciech Kazieczko (3-0, 2 KO) vs TBA

Mateusz Janur (6-5, 3 KO, 1 Sub) vs Andi Vrtačić (3-1, 1 KO)

Kartę walk gali KSW 79 w Czechach znajdziecie tutaj.

Zostaw ocenę
0
0