ksw 79 karta walk

KSW 79 – karta walk pełna. Kto zawalczy w Czechach?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 lutego 2023

Powoli, niemal niepostrzeżenie karta walk gali KSW 79 niemal się zapełniła. W walce wieczoru Phil de Fries podejmie Todda Duffee, a w co main evencie Daniel Omielańczuk zawalczy z Michałem Kitą. Kto jeszcze zawalczy w Czechach?

Dominator wagi ciężkiej, Phil De Fries (22-6, 1NC, 5 KO, 13 Sub) stanie do kolejnej obrony pasa i zmierzy się ze swoim dawnym pogromcą, Toddem Duffeem (9-3, 1NC, 9 KO). Pojedynek odbędzie się 25 lutego w Libercu. Do pierwszej konfrontacji Phila De Friesa z Toddem Duffeem doszło w grudniu 2012 roku. Podczas gali UFC w Las Vegas Anglik został znokautowany przez Amerykanina już w trzeciej minucie walki. Dziś De Fries jest niekwestionowanym królem wagi ciężkiej KSW i będzie chciał zrewanżować się za przegraną sprzed lat.  Więcej na temat tego zestawienia tutaj. KSW 79: Phil de Fries vs. Todd Duffe 2 na gali w Libercu!

Zachęcamy także do zapoznania się z naszą opinią na temat organizowania tego typu pojedynków przez federację KSW. Możecie poczytać na ten temat po przejściu w link. Polacy wykrwawiają się w drodze po pas, a nieaktywny emeryt z USA dostaje mistrzowską walkę z marszu.

Daniel Omielańczuk na gali KSW 79 w Libercu zmierzy się Michałem Kitą. Michał Kita wskoczył do rozpiski gali KSW 79. „Masakra” nowym rywalem Daniela Omielańczuka. Zawodnik ze Śląska zastąpił w rozpisce Czecha Viktora Pestę. Tym samym zamiast czesko-polskiego starcia w Libercu będziemy świadkami walki dwóch doświadczonych Polaków.

Gala KSW 79, gdzie w walce wieczoru Phil de Fries spotka się z Toddem Duffeem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Daniel Omielańczuk to zawodnik, którego czytelnikom portalu myMMA nie trzeba przedstawiać. Weteran organizacji UFC i ACA po wielu latach wyczekiwania fanów wreszcie w 2022 roku trafił do federacji KSW. Póki co zawodnik WCA Fight Team ma na swoim koncie jedną wygraną i jedną przegraną po powrocie do najlepszej europejskiej organizacji MMA. Należy jednak pamiętać o tym, że Daniel stoczył wiele lat temu, w 2009 roku dwie walki na gali KSW 12.

Do kickboxerskiej walki Arkadiusza Wrzoska z Tomášem Možným doszło w roku 2015 podczas gali w Warszawie. Panowie starli się w boju o pas mistrzowski organizacji WKU. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie, ale Polak musiał uznać wyższość Słowaka w ringu. Po ponad siedmiu latach od tamtego boju panowie zmierzą się ponownie, tym razem w klatce KSW.  

Arkadiusz Wrzosek ma za sobą świetny debiut w KSW. W sierpniu na gali KSW 73 zderzył się z Tomaszem Sararą i po efektownym, brutalnym pojedynku rozbił go pod koniec trzeciej rundy. Starcie zostało wybrane walką wieczoru, a zawodnicy nagrodzeni bonusami. Dla Arkadiusza pojedynek w KSW był nie tylko debiutem w organizacji, ale również w zawodowym MMA.

W kickboxingu Možný  wywalczył między innymi tytuł mistrza świata i Europy. „Słowacki Gigant” ma za sobą również dwie walki w MMA. Ostatni raz rywalizował w klatce w październiku zeszłego roku i podczas gali Real Fight Arena dopisał do swojego rekordu zwycięstwo przez nokaut.

KSW 79 aktualna karta walk

  • Phil De Fries (22-6 1NC, 5 KO, 13 Sub) vs Todd Duffee (9-3 1NC, 9 KO) – main event – o pas HW
  • Dominik Humburger (5-0, 5 KO) vs Jorge Bueno (8-1 1NC, 6 KO, 1 Sub) – co-main event
  • Arkadiusz Wrzosek (1-0, 1 KO) vs Tomáš Možný (1-1, 1 KO)
  • Daniel Omielańczuk (26-13-1 1NC, 6 KO, 10 Sub) vs Michał Kita (21-15-1, 13 KO, 5 Sub)
  • Brian Hooi (18-10 1NC, 6 KO, 6 Sub) vs Jivko Stoimenov (12-5 1NC, 6 KO, 6 Sub)
  • Andreas Gustafsson (7-1, 4 KO, 2 Sub) vs David Hošek (8-3-1, 6 KO, 1 Sub)
  • Ramzan Jembiev (3-1, 2 KO) vs. Murilo Delfino (3-0, 2 KO, 1 Sub)
  • Natalia Baczyńska-Krawiec (6-3, 1 KO) vs Petra Částková (6-5, 1 KO, 1 Sub)
  • Frederico Komuenha (2-0, 2 KO) vs. Matyas Viszlay (1-0, 1 KO)
Zostaw ocenę
0
0