moicano kpi z pimbletta patrzcie jaki grubas

Moicano kpi z Pimbletta – 'Patrzcie jaki grubas. Sku*wiel wygląda jak otyły zaledwie 3 tygodnie po walce’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 stycznia 2024

Renato Moicano dołączył do grona zawodników, którzy są zażenowani postawą Paddy’ego Pimbletta w okresie między walkami. Brazylijczyk wyśmiał aktualny wygląd Anglika.

Przez problemy z utrzymywaniem niskiej wagi i trzymaniem zdrowej diety Paddy Pimblett był krytykowany przez zawodników UFC, ekspertów, a nawet sympatyków MMA. Anglik wrócił do octagonu 16 grudnia kiedy pokonał Tony’ego Fergusona.

Niestety nie minęły nawet 2 tygodnie od gali, a Pimblett spuchł jak pączek. Do aktualnej sylwetki Pimbletta odniósł się Renato Moicano, zawodnik American Top Team, który podobnie jak „Baddy” walczy w kategorii lekkiej.

– Ktoś wysłał mi zdjęcie tego sku**wiela Paddy’ego Pimbletta. Patrzcie jaki grubas. Nie potrafię uwierzyć w to jak wielki się staje w przerwie między pojedynkami. Bracie ja nie żartuję. Wygląda jak otyły zaledwie 3 tygodnie po walce. Wygląda jak stary, emerytowany zawodnik. Najgorsze jest to, że nie przydarzyło się to tylko teraz, tak dzieje się za każdym razem. Widzimy go w octagonie, a chwilę później staje się spaślakiem. Myślę, że w szerszej perspektywie to może mieć szkodliwy wpływ na jego organizm.

Brazylijczyk kontynuował swą wypowiedź skupiając swą uwagę na zdrowotnych i mentalnych aspektach takiego stanu rzeczy:

– Jeśli ważysz 185 czy 190 funtów w trakcie obozu to pamiętaj o tym, że w dniu walki nie będziesz mógł odpoczywać tak jak na treningu, co sprawia, że szybciej uleci z ciebie powietrze i się wypompujesz. Jest wielu zawodników, którzy w trakcie treningów nie myślą o samej walce, a po prostu w ich głowie jest jedna myśl – zbijanie wagi.

Moicano zwrócił uwagę na to, że styl życia, który aktualnie prowadzi Paddy Pimblett może nie tylko zniszczyć jego karierę, lecz także mieć bardzo negatywny wpływ na życie Anglika po zakończeniu przygody z zawodowym MMA.

– Musisz być w formie, w przeciwnym wypadku rozregulujesz organizm, zaburzysz sprawnie pracujący system. Musisz po prostu dbać o swoje zdrowie bracie. Jak spojrzymy na niego to widać, że waży 190 funtów lub więcej i to nie są niestety mięśnie, on jest okrągły, wystarczy spojrzeć na jego twarz. To nigdy nie jest dobra rzecz kiedy w krótkim czasie nabierasz, aż tyle „niezdrowej” masy i twoja waga tak bardzo się waha.

– Myślę, że powinien skorzystać z jakiegoś programu, mieć dietę pudełkową. Musimy pamiętać o tym, że po zakończeniu kariery będziemy zwykłymi ludźmi. Jeśli on robi takie rzeczy teraz jak jest zawodnikiem to pomyślcie o tym co stanie się po tym jak skończy karierę i przestanie trenować tak intensywnie jak teraz.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments