mateusz rębecki ma nowego rywala ufc 295

Mateusz Rębecki z nowym rywalem na UFC 295!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 listopada 2023

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów MMA w Polsce! Mateusz Rębecki będzie mógł stoczyć pojedynek na UFC 295. Matchmakerzy organizacji UFC znaleźli Polakowi nowego rywala na galę w Nowym Jorku!

Mateusz Rębecki miał się pierwotnie zmierzyć z Nurullo Alievem. Niestety zawodnik z Tadżykistanu doznał kontuzji nogi i 4 listopada poinformował o wycofaniu się z gali UFC 295. W nocy polskiego czasu na instagramie pojawiła się bardzo dobra informacja dla fanów MMA w Polsce.

Matchmakerzy organizacji UFC zdołali znaleźć zastępstwo. Oznacza to, że Mateusz Rębecki wejdzie 11 listopada do octagonu na gali w Nowym Jorku. Biorąc pod uwagę jak krótki czas pozostał do gali większość fanów i ekspertów była zgodna, że nie ważne z kim, ważne żeby reprezentant Berserkers Team po prostu mógł stoczyć pojedynek po długim okresie przygotowawczym w American Top Team.

Agencja Iridium Sports przekazała, że ich klient Roosevelt Roberts powróci do organizacji UFC na pojedynek z Polakiem. Roberts trafił do UFC w 2018 roku dzięki zwycięstwu w Dana White’s Contender Series.

Kariera Amerykanina nie potoczyła się jednak tak jakby tego oczekiwał. Roberts zanotował w najlepszej lidze MMA na świecie bilans 4-3 i został zwolniony. Stoczył dwie wygrane walki poza organizacją i niespodziewanie otrzymał angaż w The Ultimate Fighter 31. Roosevelt wygrał pierwszą walkę w telewizyjnym show, jednak w drugiej zaliczył przegraną, która wyeliminowała go z programu.

Zawodnik noszący przydomek „The Predator” nie walczył od marca 2023 roku i zapewne bez zastanowienia przyjął ofertę walki z Mateuszem Rębeckim. Podpisanie kontraktu na kilka dni przed galą zapewni Amerykaninowi „spokój” nawet w przypadku porażki w starciu z Berserkerem.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments