mateusz Gamrot po UFC 285

Mateusz Gamrot po UFC 285 wskazuje nazwiska dwóch potencjalnych rywali!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 marca 2023

Mateusz Gamrot po UFC 285. Polak na konferencji prasowej po gali UFC 285 odpowiadał na pytania dziennikarzy. Zawodnik Czerwonego Smoka i American Top Team był w dobrym nastroju po gali. Co powiedział „Gamer” po wygranej nad Jalinem Turnerem? Z kim chciałby się zmierzyć Gamrot?

Mateusz Gamrot na gali UFC 285 pokonał Jalina Turnera i zastopował jego serię pięciu kolejnych zwycięstw. Relację z tej walki możecie przeczytać pod linkiem. UFC 285: Mateusz Gamrot pokonał Jalina Turnera. Polak zatrzymał serię Amerykanina!

Jak czuł się Mateusz po kolejnym zwycięstwie odniesionym w octagonie organizacji UFC?

„Witam wszystkim, tak jestem bardzo szczęśliwy. Wiecie to jest bardzo ciężki rywal, dobry striker, wysoki, z dużym zasięgiem, on miał za sobą pełen obóz, ja wziąłem ten pojedynek na dziesięć dni przed galą. Teraz trochę odpocznę, jestem numerem 7 i później pomyślimy o powrocie. Szczerze myślałem, że pójdzie mi łatwiej, spodziewałem się innej walki w swoim wykonaniu, a Jalin też wykonał progres od ostatnich występów. To dla mnie kolejna duża lekcja. Mam bardzo dobrych ludzi wokół siebie, American Top Team oraz Czerwonego Smoka w Polsce, świetni trenerzy, doskonali sparingpartnerzy także następnym razem będę jeszcze lepszy.”

Później Mateusz skomentował fakt, że w narożniku usłyszał od Mike’a Browne’a, że runda była bardzo wyrównana:

„Wolę jak trenerzy są ze mną szczerzy, dlatego że jeśli runda była wyrównana to wolę to usłyszeć, lepiej tak niż gdyby mówili mi, że wygrałem rundę i powinienem się rozluźnić w kolejnej. Ponad to nigdy nie wiemy jak sędziowie widzą przebieg starcia.”

Następnie reporter zapytał „Gamera” o to czy będzie czekał i przyglądał się rozgrywce w kategorii lekkiej, czy będzie obserwował pojedynki Gaethje vs. Fiziev oraz Oliveira vs. Dariush. Polak wskazał nazwiska dwóch potencjalnych rywali:

„Jestem na miejscu 7, wziąłem walkę na zastępstwo z gościem, który jest 10. Wygrałem, więc w kolejnym pojedynku zasługuję na to by bić się z kimś kto jest wyżej notowany ode mnie. Chciałbym wrócić do octagonu po wakacjach, ale najlepsze nazwiska dla mnie to Gaethje lub Oliveira. Myślę, że to dla mnie najlepsi rywale.”

Co ciekawe Gamrot powiedział to dlatego, że przewiduje następujące rozstrzygnięcia w nadchodzących pojedynkach:

„Uważam, że Rafael Fiziev pokona Gaethje i zbliży się do title shota. Beneil Dariush też pokona Charlesa Oliveirę. Także biorąc to pod uwagę wiem, że najpierw będę musiał pokonać kogoś z dwójki Gaethje i Oliveira, żeby później myśleć o walce o status pretendenta czy pojedynku o pas.”

Zostaw ocenę
0
0