awans mateusza gamrota w ranking ufc

Mały awans Mateusza Gamrota w rankingu po UFC Vegas 79!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 września 2023

Mateusz Gamrot zanotował mały awans w rankingu UFC po wygranej nad Rafaelem Fizievem. Polak awansował zaledwie o jedną pozycję, zamieniając się miejscami z Atamanem. Nie udało się zatem to czego „Gamer” się spodziewał. Polak nie wszedł do TOP 5 rankingu kategorii lekkiej co jest bardzo zaskakujące.

Przed galą UFC Vegas 79 wszyscy liczyli na to, że Mateusz Gamrot zanotuje wygraną i to zadanie Polak wykonał na tip-top. „Ataman” doznał urazu kolana w drugiej rundzie, a „Gamer” szybko doskoczył do oponenta zadał kilka ciosów i było po walce.

Sam Mateusz miał ponad to kolejny plan, zawodnik Czerwonego Smoka i American Top Team we wszystkich wywiadach przed galą podkreślał, że jest to walka o wejście do TOP 5 rankingu kategorii lekkiej.

Tym słowom Gamrota nie było się co dziwić, gdyż notowany na piątym miejscu rankingu, Michael Chandler ma na koncie wygraną jedynie z Danem Hookerem, który aktualnie zajmuje dziewiątą lokatę w rankingu.

Niestety być może przez fakt, że walka zakończyła się przedwcześnie z powodu kontuzji reprezentanta Azerbejdżanu – Gamrot zdołał wskoczyć jedynie na szóstą lokatę, a więc uczestnicy main eventu sobotniej gali UFC po prostu zamienili się miejscami w rankingu.

Są nikłe nadzieje na to, iż sytuacja ulegnie zmianie w listopadzie. Chandler ostatni pojedynek stoczył bowiem w listopadzie 2022 roku, a wciąż nie ogłoszono oficjalnie terminu jego walki z Conorem McGregorem. Jeśli zatem nieaktywność „Irona” potrwa dłużej może on wypaść z rankingu lub zanotować spadek.

Aktualny ranking UFC w kategorii lekkiej

Galę UFC Vegas 80 można oglądać za darmo za pośrednictwem eFortuna.pl. Wystarczy zarejestrować konto i obstawić dowolny kupon. Na dobry początek czeka na was powitalny bonus wysokości 20 zł. Oglądaj wszystkie gale UFC za darmo tutaj!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments