Big John McCarthy skomentował kopnięcie Wikłacz Przybysz KSW 86

Legendarny sędzia Big John McCarthy o kopnięciu w walce Wikłacz vs. Przybysz 4: „Prawda jest taka, że kopnięcie trafiło…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 września 2023

Big John McCarthy, legendarny sędzia, który od kilku lat pracuje jako analityk i komentator gal Bellatora odniósł się do kopnięcia z walki Wikłacz vs. Przybysz 4. Co na temat tej akcji sądzi były sędzia, który w przeszłości pracował na galach największych organizacji MMA na świecie?

Bartłomiej Stachura z portalu lowking zapytał legendarnego sędziego na twitterze czy mógłby się wypowiedzieć na temat fatalnego kopnięcia, które zakończyło walkę Jakub Wikłacz vs. Sebastian Przybysz 4 na gali KSW 86 we Wrocławiu.

Big John McCarty bardzo szybko odniósł się do pytania polskiego redaktora i zamieścił krótką wypowiedź w której wyraził swą opinię na temat akcji, która spowodowała przedwczesne zakończenie main eventu sobotniej gali KSW:

„Prawda jest taka, że kopnięcie trafiło w rękę. Głowa zawodnika znajdującego się na macie nie poruszyła się. Wciąż może to zostać uznane za nielegalne, w przypadku gdy stwierdzono, że było to nieintencjonalne zagranie wtedy odejmowany jest 1 punkt. 2 punkty natomiast są odjęte w momencie, gdy uzna się, że był to umyślny atak. Mark Goddard jest fenomenalnym sędzią i na pewno miał swoje powody, by podjąć taką decyzję.”

Oczywiście sędzia Big John McCarthy wypowiedział się w tym wypadku na temat tak zwanych zasad 'unified rules’, które obowiązują sędziów pracujących przy galach UFC czy Bellatora. Nie znamy dokładnego regulaminu i ram obowiązujących rozjemców walk w okrągłej klatce KSW natomiast nawet z wypowiedzi McCarthy’ego wynika, że maksymalnie w takim wypadku można było odjąć dwa punkty. Legendarny sędzia nie wspomniał ani słowa o potencjalnej dyskwalifikacji.

KSW 87 – zakład bez ryzyka. Obstaw galę!

Wszystkie gale KSW obstawić możesz u bukmachera eFortuna.pl. Już za samą rejestrację otrzymasz darmowe 20 zł, a także kolejne 10 zł, które zostanie dodane do pierwszego depozytu. Co najważniejsze, pierwsze 3 zakłady na łączną kwotę 600 zł obstawisz bez ryzyka!

Wartość pierwszego zakładu wynosi 100 zł, które w przypadku porażki bukmacher zwraca na konto. Stawka drugiego wzrasta do 200 zł, a trzeci do aż 300 zł, które wrócą na konto gracza.

-> Odbierz BONUSY i obstaw galę KSW 87!

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments