Koniec KSW w Viaplay! Szokująca decyzja platformy!

S
7
Opublikowano: 20 lipca 2023

Czarne chmury zbierają się nad organizacją KSW. Platforma streamingowa Viaplay wycofuje się z kilku krajów, a w tym między innymi z Polski!

Już od dawna w mediach przewijały się informacje na temat problemów finansowych firmy. W drugim kwartale bieżącego roku Viaplay zanotowało stratę operacyjną, którą wycenia się na 24-29 milionów dolarów. Po ogłoszeniu tych wyników i nowej strategii akcje spadły zaś o ponad 25%.

Viaplay wycofuje się z Polski!

Na początku czerwca doszło też do zmiany szefa Viaplay Group: Andersa Jensena zastąpił Jørgen Madsen Lindemann. W komunikacie informującym o wynikach przekazał drastyczną wiadomość: firma pożegna się z 1/4 swoich pracowników. Ponadto ogłoszono wycofanie się z niektórych krajów: z Litwy, Łotwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz… Polski!

Może być to zaskoczeniem, gdyż w porównaniu do innych krajów, liczba nad Wisłą subskrybentów Viaplay zwiększyła się. Może mieć to związek z pojawieniem się na platformie rozgrywek Formuły 1. Mocno podrożały też pakiety: chcąc oglądać między innymi mecze i wyścigi trzeba było zapłacić 55 zł. To ponad 20 zł więcej, niż poprzednia cena.

Ta sytuacja mocno komplikuje sytuację KSW. Polski gigant MMA niedawno chwalił się przedłużeniem współpracy z platformą o kolejne dwa lata. Martin Lewandowski w niedawnym wywiadzie nie ukrywał pozycji jego federacji i nazywał ją koniem pociągowym Viaplay.

Nie wiadomo, co stanie się po rozstaniu dwóch firm. KSW wciąż oczywiście posiada swoją platformę KSWTV, gdzie zagraniczni kibice mogli wykupić dostęp PPV. W przeszłości federacja była związana też z telewizją Polsat.

Jesteście zaskoczeni decyzją Viaplay?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
8
6
Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DON
11 miesięcy temu

KSW niech zacznie wspolpracowac z TVP

Bartek
Reply to  DON
11 miesięcy temu

I walka wieczoru Tusk kontra Ziobro w K1

Rice
Reply to  Bartek
11 miesięcy temu

No i niedzielski z Braunem

Adi
Reply to  DON
11 miesięcy temu

Trwam byloby ok

Dxxxxx
Reply to  DON
11 miesięcy temu

Albo z Ojcem Rydzykiem 1🤣🤣

Tomek
11 miesięcy temu

Niech dogadają się z Rydzykiemm

StIFF
11 miesięcy temu

Niech teraz zwracają pieniądze za abonament, specjalnie wykupiłem go w CANAL+, że względu na walki KSW, bo tylko oni mieli licencję na transmisję, i co teraz abonament muszę płacić a ONI się zawijają…