Komisja w Utah utajniła zarobki jana błachowicza

Komisja Sportowa w Utah utajniła zarobki Jana Błachowicza i innych największych gwiazd UFC 291!

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 08 sierpnia 2023

Komisja Sportowa stanu Utah utajniła zarobki Jana Błachowicza i innych największych gwiazd gali UFC 291! W sieci pojawiła się bardzo krótka lista wypłat zawierająca zaledwie kilka wypłat. Wszystko przez pewne zajście z przeszłości, po którym podjęto decyzję o wprowadzeniu zmian w jawności wypłat.

Zwykle zarobki zawodników walczących na galach w stanie Utah były ujawniane publicznie tuż po wydarzeniu. Tym razem podjęto decyzję o tym, aby umożliwić zawodnikom wpisanie w kontrakt klauzuli o utajnieniu wypłaty.

Teraz do sieci trafiła lista wypłat zawierająca nazwiska zaledwie czterech fighterów. Co ciekawe decyzja o wprowadzeniu klauzuli do kontraktu została podjęta po tym jak managerowie oraz sami zawodnicy naciskali na komisję w wielu stanach sugerując, że oficjalne ogłaszanie wysokości wypłat sprawia, że dużo trudniej jest im prowadzić negocjacje z firmami zainteresowanymi sponsoringiem i współpracą reklamową.

Scott Bowler, dyrektor PSUAC potwierdził, że na wyraźną prośbę zawodników oraz managerów zarobki większości największych gwiazd gali UFC 291 w tym Jana Błachowicza zostały utajnione. Tylko dwóch uczestników głównej karty zdecydowało się na publiczne ujawnienie zarobków. Kevin Holland zarobił 356 tysięcy natomiast Bobby Green 300 tysięcy dolarów.

Zostaw ocenę
4
44
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DON
10 miesięcy temu

Dużo pieniędzy.