Kolega Sterlinga grzmi na sędziego po UFC 292! „Daj nam walczyć do samego końca!”

S
0
Opublikowano: 22 sierpnia 2023

Klubowy kolega Aljamaina Sterlinga Merab Dvalishvili ostro skrytykował sędziego Marca Goddarda. Gruzin poświęcił arbitrowi kilka gorzkich słów i wytłumaczył, skąd wzięła się niechęć do Anglika.

-> Graj i oglądaj gale UFC na żywo

W miniony weekend na UFC 292 „Funk Master” stanął do obrony pasa kategorii koguciej przeciwko Seanowi O’Malleyowi. „Sugar” był skazywany na klęskę, ale zagrał na nosie wszystkim niedowiarkom. Nie tylko wybronił próby sprowadzenia przez Sterlinga, lecz także skończył go ciosami w 2. rundzie.

Tuż po przegranej „Aljo” głos na Twitterze zabrał jego klubowy kolega, Merab Dvalishvili. Gruzin uważa, że sędzia przedwcześnie skończył walkę wieczoru UFC 292:

„Kolejne p***lone wczesne zatrzymanie! Modlę się, żeby żaden z moich klubowych kolegów nie spotkał Marka Goddarda w klatce. Jesteśmy WOJOWNIKAMI… daj nam walczyć do samego końca!”

Kilkanaście godzin temu opublikował kolejny dłuższy wpis, w którym wytłumaczył swoją antypatię do arbitra. Dvalishvili wrócił pamięcią do swojej drugiej, i jak dotąd ostatniej, porażki w UFC. Goddard miał przekonać wszystkich, że Merab przegrał przez duszenie, podczas gdy Gruzin wytrzymał do ostatniej syreny i prowadził na kartach punktowych.

„Mam 'markgoddardofobię’ nie tylko przez to, co stało się w klatce w sobotę. Był sędzią przyklatkowym, gdy walczyłem z Rickym Simonem w 2018. Ciężko walczyłem w ostatniej minucie, by nie odklepać duszenia i wytrzymałem do gongu. Główny arbiter pozwolił mi walczyć do końca, bo widział, że nie odpłynąłem i wciąż się poruszam. Ale Mark Goddard nie pozwolił im odczytać kart punktowych, na których przeważałem, bo dominowałem przez pierwsze 2. odsłony.”

„Naciskał na nich, by mówili, że odpłynąłem w połowie duszenia, choć nic takiego nie miało miejsca. Najpierw ogłosili to jako TKO, ale jak spojrzycie w mój rekord to widnieje tam 'poddanie techniczne’. Nowi fani, którzy tego nie widzieli – sprawdźcie to i dajcie znać co myślicie. Pracujemy ciężko, jesteśmy gotowi zg*nąć w klatce… Daj nam walczyć, aż całkiem nie będziemy mogli się bronić.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments