khamzat chimaev ujawnia kolejną walkę

Khamzat Chimaev ujawnia swój kolejny pojedynek – 'Na 100%. UFC obiecało mi taką walkę’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 stycznia 2024

Khamzat Chimaev zapowiedział swój kolejny pojedynek. Znany ze swoich umiejętności zapaśniczych zawodnik ujawnił, że organizacja UFC obiecała mu walkę o pas mistrzowski.

Khamzat Chimaev jest aktualnie notowany dopiero na dziewiątym miejscu w rankingu kategorii średniej. Najwyraźniej nie przeszkadza mu to w prowadzeniu rozmów z przedstawicielami UFC na temat walk o najwyższe cele.

Okazuje się, że pochodzący z Czeczenii obieżyświat nastawia się jedynie na walkę o pas mistrzowski dywizji do 84 kilogramów. Chimaev ujawnił, że został mu obiecany pojedynek ze zwycięzcą walki Sean Strickland vs. Dricus du Plessis, która odbędzie się 20 stycznia na UFC 297 w Toronto.

– Sean Strickland musi się bać. Idę po niego. Sean, wszyscy ci goście, muszą się bać. My walczymy nie tylko za siebie, ale za wszystkich muzułmanów.

– Sean będzie teraz walczył z dobrym rywalem, Dricusem Du Plessisem. Jeśli wygra to na pewno zmierzymy się w następnym pojedynku. Jestem tego pewny na 100%. UFC obiecało mi taką walkę. Teraz poczekamy na to kto wygra i zabierzemy pas mistrzowski.

Należy się zatem spodziewać, że jeśli Chimaev faktycznie będzie chciał mierzyć się z wygranym bitki Strickland – Du Plessis to do tego starcia dojdzie najwcześniej latem tego roku. Wszystko przez trwającą rehabilitację Khamzata, a także nadchodzący ramadan.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments