khamzat chimaev o walce na hitowej gali ufc 300

Khamzat Chimaev o walce na hitowej gali UFC 300

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 lutego 2024

Khamzat Chimaev skomentował ostatnie doniesienia prasowe o tym, że ma wystąpić na gali UFC 300. Pochodzący z Czeczenii zawodnik nie wybiera się do Las Vegas.

Khamzat Chimaev to niepokonany zawodnik, który po latach startów w kategorii półśredniej przeniósł się do dywizji średniej. Chimaev w październiku 2023 roku pokonał Kamaru Usmana po decyzji sędziów.

W ostatnich dniach zrobiło się głośno na temat potencjalnego występu Chimaeva w walce wieczoru gali UFC 300. Khamzat skomentował te informacje na łamach portalu MMA Uncensored.

Reprezentant UAE jest gotów walczyć z każdym jednak nie zamierza wchodzić do octagonu w trakcie święta ramadanu. Gala UFC 300 odbywa się zaledwie kilka dni po miesięcu, który muzułmanie spędzają poszcząc od świtu do zmierzchu.

– Mogę walczyć z każdym. Dricus Du Plessis, Leon Edwards, mogę się bić, ale nie w ramadanie. Wydaje mi się, że UFC 300 jest akurat w tym czasie.

Kiedy zatem należy się spodziewać powrotu niepokonanego zawodnika do octagonu organizacji UFC? Chimaev wskazał idealny termin i lokalizację gali.

– Może mógłbym się bić w Arabii Saudyjskiej? Chcę tam zawalczyć. Nie zamierzam się już bić w ramadanie.

Organizacja UFC miała zawitać do Arabii Saudyjskiej w marcu jednak ostatecznie wydarzenie przeniesiono na czerwiec. Łatwo można zatem wyliczyć, że Chimaev zanotuje kolejną przerwę od startów, która będzie dłuższa niż pół roku.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments