Kevin Lee Khabib Nurmagomedov

Kevin Lee o organizacji Eagle FC, której właścicielem jest Khabib: „Przez brak eventów w zasadzie jestem zawodnikiem bez kontraktu.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 stycznia 2023

Kevin Lee rozmawiał z dziennikarzami stacji TMZ, w trakcie rozmowy powiedział, że uważa się za najlepszą opcję dla Jake’a Paula na start kariery w zawodowym MMA. Mimo iż większa część wywiadu poświęcona była właśnie temu faktowi to Lee niespodziewanie rzucił także trochę światła na swoją aktualną sytuację kontraktową. Okazuje się, że podpisując umowę z Khabibem Nurmagomedovem i jego organizacją Amerykanin nie ma za bardzo gdzie walczyć.

Kevin Lee (19-7) to weteran organizacji UFC, który toczył pojedynki z takimi zawodnikami jak Michael Chiesa, Tony Ferguson, Rafael dos Anjos, Al Iaquinta czy Charles Oliveira. Choć większość pojedynków z topowymi rywalami przegrał to warto wspomnieć, że nawet Oliveira miał problem z poddaniem Lee i zrobił to dopiero w 3. rundzie. Lee starcie z RDA przegrał w 4. odsłonie, a z Iaquintą przewalczył pełen dystans.

Wyniki te pokazują jasno klasę zawodnika, który choć może sam nie był w stanie wejść na najwyższy szczyt to z kolei jest na tyle solidnym fighterem, że nawet ci najmocniejsi mieli problem, aby szybko się z nim uporać. Kiedy Lee przychodził do Eagle FC po rozstaniu z organizacją UFC był jednym z nazwisk, które miały budować markę organizacji wykupionej przez Khabiba Nurmagomedova.

Teraz jednak Amerykanin narzeka:

„W zasadzie jestem wolnym zawodnikiem, wszystko przez brak eventów.”

Przyjrzeliśmy się sytuacji i faktycznie po gali z udziałem Kevina odbyła się tylko jedna gala w USA, ta podczas której w main evencie zaprezentował się Junior dos Santos. Sęk w tym, że „Motown Phenom” walczył w marcu 2022 roku, a gala z udziałem JDS’a odbyła się w maju 2022 roku. Później dość niespodziewanie Khabib Nurmagomedov i spółka skierowali swoje oczy na Azję Środkową, położony na wschód od Moskwy Niżny Nowogród oraz leżący w Tatarstanie Almietjewsk. W ostatnich dniach przygotowaliśmy raport na temat zawodników z Azji Centralnej, który znajdziecie tutaj. Niesamowici zawodnicy którzy muszą trafić do KSW! Raport: Azja Centralna.

Eagle FC zorganizowało zatem cztery duże i dwie małe gale od czasu ostatniego wydarzenia w USA, sęk w tym że żaden z tych eventów nie był obsadzony dużymi rozpoznawalnymi nazwiskami z przeszłością w UFC, ba próżno było nawet w rozpiskach szukać doświadczonych i dobrze znanych Rosjan. Wiele wskazuje zatem na to, że póki co Eagle zmieni się w organizację dostarczającą zawodników do innych, większych federacji. Niezaktualizowana strona internetowa, brak dużych eventów w Stanach Zjednoczonych, a także mistrzowie odchodzący do PFL czy innych organizacji, wszystko to sprawia, że prowadzona przez Khabiba „firma” zamiast rosnąć maleje.

Zostaw ocenę
0
0