Karolina Kowalkiewicz zanotowała awans w rankingu

Karolina Kowalkiewicz zanotowała awans w rankingu kategorii słomkowej

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 października 2023

Karolina Kowalkiewicz zanotowała mały awans w rankingu kategorii słomkowej organizacji UFC. Polka w miniony weekend pokonała Dianę Belbitę. Dzięki temu zwycięstwu zawodniczka American Top Team przesunęła się wyżej w rankingu.

Karolina Kowalkiewicz pokonała Dianę Belbitę dzięki czemu zanotowała awans na 14. miejsce rankingu UFC w kategorii słomkowej. Polka zaliczyła zatem awans o jedno miejsce, niestety nie spełnił się zatem wymarzony scenariusz. O zmianach w rankingu w kategorii do 52 kilogramów poinformował dziennikarz John Morgan.

Wielu fanów i ekspertów zakładało bowiem, że jeśli Karolina Kowalkiewicz wygra na gali UFC Vegas 80 to notując czwarte kolejne zwycięstwo powinna podskoczyć w rankingu o dwa, a najlepiej o trzy miejsca. W takim wypadku Polka mogłaby bowiem liczyć na walki z dużo mocniejszymi i bardziej rozpoznawalnymi rywalkami.

Liczymy jednak na to, że mimo iż tym razem awans jest maleńki to matchmakerzy UFC spojrzą na Polkę przychylnym okiem i w kolejnej walce Karolina Kowalkiewicz zmierzy się w octagonie ze zdecydowanie mocniejszą przeciwniczką, najlepiej z TOP 10 rankingu dywizji do 115 funtów.

Wszystkie eventy organizacji UFC możesz obstawić i oglądać u bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj się, skorzystaj ze specjalnej promocji trzech zakładów bez ryzyka przygotowanej dla nowych graczy i wypełnij pierwszy kupon. Obstaw galę UFC tutaj.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments