joe pyfer przeszedłem dwie ważne operacje

Joe Pyfer przed main eventem UFC Vegas 86: „Przeszedłem 2 ważne operacje, lekarz dawał mi 30% szans”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 lutego 2024

Joe Pyfer wystąpi w main evencie gali UFC Vegas 86. Amerykanin w trakcie dnia medialnego opowiedział o tym dlaczego Dana White określił go mianem wzoru do naśladowania.

Joe Pyfer zmierzy się z Jackiem Hermanssonem w walce wieczoru gali UFC Vegas 86. Dla 27-letniego Amerykanina będzie to najważniejsze wyzwanie w dotychczasowej karierze.

„Bodybagz” walczył na regionalnych galach Art of War oraz Ring of Combat i w sierpniu 2020 roku otrzymał szansę występu w programie Dana White’s Contender Series. Niestety Pyfer przegrał ten pojedynek i doznał złamania łokcia.

W konsekwencji zawodnik stracił niemal półtora roku czasu by wrócić do zdrowia. Po wygranej na gali Cage Fury 104, Pyfer otrzymał kolejną szansę od prezesa UFC. Joe nie zmarnował drugiej okazji na angaż w najlepszej lidze MMA na świecie i znokautował Osmana Diaza w drugiej rundzie.

Teraz bohater main eventu UFC Vegas 86 opowiedział o problemach zdrowotnych oraz o tym dlaczego Dana White powiedział innym zawodnikom, by szli w ślady Pyfera.

– Ludzie nie rozumieli co Dana White miał na myśli mówiąc by byli tacy jak ja. Zapewne dlatego kilku zawodników obrało mnie na celownik. Danie nie chodziło o to, żeby oni walczyli tak jak ja w octagonie. Ja miałem złamaną rękę, straciłem prawie dwa lata. Moja kariera powinna była się w tamtym momencie zakończyć. Przeszedłem dwie ważne operacje, lekarz powiedział mi że daje mi 30% szans na powrót do sprawności. Straciłem pół cala z zasięgu… Koleś mnie tutaj nie powinno być, nie powinienem tego dokonać, a jednak tu jestem. To jest wiadomość dla wszystkich. Ja nawet nie dałem najlepszej walki w Contender Series, ale pokazałem emocje, pasje, chęć zwycięstwa, całe moje życie od tego zależało!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments