makhachev potwierdza walkę z gaethje

Islam Makhachev potwierdza hitową walkę z Justinem Gaethje i zdradza kalendarz startów do 2025 roku!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 stycznia 2024

Islam Makhachev za pośrednictwem platformy X zdradził swoje plany na trzy kolejne pojedynki. Dagestańczyk zmierzy się z Justinem Gaethje na gali UFC, która odbędzie się 8 czerwca.

Islam Makhachev zamieścił krótki, lecz niezwykle interesujący wpis na platformie X. Mistrz kategorii lekkiej nie tylko potwierdził nazwisko kolejnego rywala, lecz także ujawnił dokładne plany startowe aż do lutego 2025 roku!

Wstępnie Makhachev planował kolejną walkę przed ramadanem jednak podjął decyzję by skupić się na zaleczeniu urazów. Islam powróci do octagonu dopiero w sobotę 8 czerwca na dużej, numerowanej gali UFC.

We wcześniejszych wypowiedziach Dagestańczyk sugerował, że nie chce w tej chwili myśleć o rewanżach i organizacja UFC zrobiła ukłon w stronę mistrza. Makhachev zmierzy się z Justinem Gaethje, posiadaczem pasa BMF.

Makhachev oczywiście nie zakłada porażki w tym starciu i sugeruje, że następnie wejdzie do octagonu w listopadzie na gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Oponentem Islama będzie wygrany z walki Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan, czyli starcia które odbędzie się na jubileuszowej gali UFC 300.

Ostatnim terminem ujawnionym przez Islama jest luty 2025 roku. Niewykluczone, że będzie to zarazem jedna z ostatnich walk w karierze Dagestańczyka, który podążając śladami Khabiba Nurmagomedova nie chce walczyć zbyt długo.

Kto wygra walkę Makhachev vs. Gaethje?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments