charles oliveira vs arman tsarukyan walka o status pretendenta ufc 300

Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan – walka o status pretendenta na UFC 300!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 stycznia 2024

Charles Oliveira i Arman Tsarukyan zmierzą się w walce o status pretendenta do mistrzowskiego pasa kategorii lekkiej. Brazylijczyk i Ormianin stoczą pojedynek 13 kwietnia na gali UFC 300.

Dana White, dyrektor zarządzający organizacją UFC ogłosił dziś walkę Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan. Do pojedynku dwóch doskonałych lekkich dojdzie 13 kwietnia na jubileuszowej gali UFC 300. White zapowiedział, że starcie Oliveira – Tsarukyan będzie walką o miano pretendenta do mistrzowskiego pasa dywizji do 70 kilogramów. Zwycięzca tej bitki będzie miał zatem zapewnionego title-shota z Islamem Makhachevem.

Charles Oliveira miał stanąć do rewanżu z Dagestańczykiem na październikowej gali UFC 294 w Abu Dhabi jednak w ostatniej fazie przygotowań doznał głębokiego rozcięcia i wypadł z rozpiski. W jego miejsce wskoczył Alex Volkanovski, który został znokautowany przez Makhacheva. Dana White zapowiadając starcie Oliveira vs. Tsarukyan zdradził także, że Islam Makhachev jest kontuzjowany i wróci do startów dopiero latem.

Arman Tsarukyan także ubiega się o rewanż z Islamem Makhachevem. „Ahalkalakets” przegrał w pierwszym starciu w 2019 roku na punkty jednak był to wyrównany pojedynek, w którym Tsarukyan także miał swoje dobre momenty.

Od momentu wspomnianej przegranej z Makhachevem, Tsarukyan zanotował osiem zwycięstw i jedną przegraną. Arman pokonał między innymi takich zawodników jak Olivier Aubin-Mercier, Damir Ismagulov czy Beneil Dariush. Ormianin musiał natomiast uznać wyższość Mateusza Gamrota.

Dana White ogłaszając walkę Oliveira vs. Tsarukyan nie określił jej mianem main eventu, wygląda zatem na to, że organizacja szykuje jeszcze mocniejsze zestawienie na najważniejszy pojedynek jubileuszowej gali.

Kto wygra walkę Charles Oliveira vs Arman Tsarukyan?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments