Henry Cejudo nie wierzy w występ mistrza! Upomina kolejnego pretendenta: „Bądź gotowy, pozostań przygotowany…”

S
0
Opublikowano: 23 lutego 2023

Podczas majowej gali UFC 288 main eventem ma być walka o pas kategorii koguciej. Powracający Henry Cejudo ma spotkać się z Aljamainem Sterlingiem, ale on sam uważa, że „Funk Master” nie stawi się w oktagonie.

O tym, że „Triple C” ponownie zawita do największej organizacji MMA na świecie wiadomo nie od dziś. Amerykanin powróci do kategorii koguciej, gdzie był już mistrzem od czerwca 2019 do maja 2020 roku. Kilkanaście dni po jedynek obronie znakomity zapaśnik ogłosił odejście od zawodowego sportu.

Walka Henry Cejudo vs. Aljamain Sterling przewidywana była na kilka tegorocznych eventów, począwszy od ostatniego UFC 284, po kwietniowe UFC 287. Koniec końców ma się ona odbyć na UFC 288 w maju, co niejako zleakował Charles Oliveira – więcej o tym TUTAJ – UFC 288. Oliveira potwierdza walkę z Dariushem. Zdradził też datę powrotu legendy?!

Na swoim YouTube’owym kanale Cejudo zdradził, że powód braku oficjalnego ogłoszenia pojedynku jest bardzo prosty. Wszyscy czekają na autograf Sterlinga.

„Ludzie, ta walka planowana była… Najpierw był pomysł na luty w Australii. Poten, że 15 albo 8 kwietnia w Miami. Teraz to ja nie ufam Sterlingowi. Dlaczego? Bo obawia się „Triple C”, proste! Czy Aljamain Sterling jest gotowy? Czy jest chętny na to wszystko?”

Złoty medalista igrzysk olimpijskich z Pekinu poprosił jednak kolejnego w kolejce Seana O’Malleya, by ten był gotowy wskoczyć w miejsce „Funk Mastera”. „Sugar” jako pierwszy pretendent i tak najprawdopodobniej spotkałby się z wygranym tego zestawienia.

„Mówiąc szczerze ludziska, to myślę, że Aljamain Sterling nie chce tego. Tak więc, przy okazji, mogę powiedzieć Seanowi O’Malleyowi tylko jedno: bądź gotowy, pozostań przygotowany.”

„Oczywiście będę trenował do Sterlinga, jak tylko walka zostanie ogłoszona. Jak nie będzie już tylko ustnie dogadana, ale jak zobaczę podpis. Jak pewien ktoś podpisze i walka będzie dopięta, to wszystko będzie w porządku. Ale istnieje obawa, że Aljamain się nie pojawi. Normalnie nic takiego nie robię, ale obawiam się, że Aljamain Sterling może się wycofać.”

Zostaw ocenę
0
0