Gilbert Burns vs Dustin Poirier UFC

Gilbert Burns zgłasza akces do walki z Dustinem Poirierem! „Z przyjemnością…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 sierpnia 2023

Dustin Poirier w ostatnich dniach zapytał z kim powinien się zmierzyć w kolejnym występie. Gilbert Burns szybko postanowił skorzystać z szansy i odniósł się do zapytania Poiriera za pośrednictwem twittera.

Dustin Poirier po przegranej z Justinem Gaethje zapowiedział, że rozważy przejście do kategorii półśredniej. Jest to zapewne jeden z ruchów, który pozwoli „Diamentowi” na pozostanie w rozgrywce i złapanie kilku kasowych walk z dużymi nazwiskami, z którymi jeszcze nie miał okazji się mierzyć.

Poirier nie zdobył pasa BMF, więc pozostaje mu na ten moment jedynie podjęcie próby odkucia się i zostania zapamiętanym jako jeden z niewielu topowych zawodników organizacji UFC, który zawsze podejmował wyzwania i nigdy nie odmawiał walk z innymi fighterami z czołówki.

Dustin Poirier powiedział w ostatnich dniach:

„Oczywiście, że wciąż jestem w stanie zrobić limit kategorii lekkiej. Ważę aktualnie 178 funtów, poza okresem startowym, kiedy robię zaledwie kilka treningów w tygodniu. Nie jestem wcale wielki, są zawodnicy z którymi trenuję w ATT, oni także startują w dywizji lekkiej i są ode mnie na co dzień znacznie ciężsi.”

Po tej wypowiedzi Poirier zadał fanom pytanie na twitterze. Dustin napisał:

„Z kim powinienem się zmierzyć w następnej walce?”

Jednym z zawodników, którzy zareagowali na wpis Poiriera był Gilbert „Durinho” Burns, który odpowiedział krótko zamieszczając emotki z uniesioną ku górze dłonią. Brazylijczyk zgłosił akces do „kasowego” starcia z Amerykaninem!

Później Burns dodał także następujący wpis na instagramie:

„Z moim barkiem coraz lepiej, nie wiem kiedy lekarze i komisarze dopuszczą mnie do walki jednak z przyjemnością zmierzę się z Dustinem Poirierem!”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments