Francis Ngannou o niepokonanych zawodnikach

Francis Ngannou: „Zawsze, gdy widzę niepokonanego zawodnika myślę, że…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 sierpnia 2023

Francis Ngannou to były mistrz organizacji UFC w kategorii ciężkiej, który opuścił najlepszą ligę MMA na świecie na rzecz walk bokserskich oraz startów w PFL. Niedawno Ngannou był gościem podcastu „Hotboxin’ with Mike Tyson”, gdzie udzielił bardzo interesującej wypowiedzi.

Francis Ngannou to były mistrz organizacji UFC, który opuścił jej szeregi po to aby spróbować swoich sił w boksie. Ngannou zmierzy się pod koniec października z Tysonem Furym. Warto dodać, że ciężki związał się także kontraktem z organizacją PFL, w której będzie kontynuował karierę w zawodowym MMA.

Ngannou był gościem podcastu „Hotboxin’ with Mike Tyson” i w trakcie rozmowy poruszył bardzo interesującą kwestię. Francis wspomniał swoje pierwsze starcie ze Stipe Miocicem i opowiedział o tym dlaczego była to najważniejsza walka w jego karierze.

„Dopóki nie wszedłem do UFC, nie byłem zbyt mocno skupiony na MMA. Gdy jednak tam trafiłem wszystko szło zaskakująco łatwo. Nie miałem doświadczenia, ale nokautowałem kolejnych rywali. W pewnym momencie więc okazuje się, że nie angażujesz się w to aż tak bardzo. Do czasu walki ze Stipe Miocicem. To była moja pierwsza prawdziwa walka. Przegrałem i wówczas wszystko zrozumiałem. To była, więc najważniejsza walka w mojej karierze. Oczywiście nie chodzi o jej wynik, ale o to, że po niej powiedziałem sobie, iż nigdy więcej nie mogę do tego dopuścić. Poczułem jak to jest, gdy ktoś cię zaciągnie na głęboką wodę. Nie przygotowałem się do tego starcia odpowiednio, ale nie zrozumiałbym tego, gdyby nie przegrana.”

Ngannou zwrócił także uwagę na to co różni doświadczonych fighterów z wieloletnim stażem od tych, którzy są niepokonani i dopiero budują swe nazwisko w MMA:

„Zawsze, gdy widzę niepokonanego zawodnika myślę, że jemu czegoś brakuje. Dopóki nie zazna goryczy porażki, będzie brakowało tego jednego elementu układanki.”

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments