FEN 47 Formela pokonał Akisheva

FEN 47: Kacper Formela pokonał Nurzhana Akisheva i obronił pas mistrzowski!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 czerwca 2023

W walce wieczoru gali FEN 47 zmierzyli się Kacper Formela i Nurzhan Akishev. Stawką walki był pas mistrzowski kategorii piórkowej. Reprezentant Mighty Bulls był mocnym faworytem starcia z Kazachem. Jaki był wynik walki Formela vs. Akishev?

Kacper Formela przed walką z Akishevem legitymował się serią sześciu kolejnych zwycięstw. „Polish Machida” pozostawał niepokonany od sierpnia 2020 roku i pokonał kolejno takich zawodników jak: Kamil Łebkowski, Edgar Davalos, Damian Frankiewicz, Nicolae Hantea, Aleksandr Gorshechnik, oraz Pedro Nobre.

Nurzhan Akishev dysponuje identycznym doświadczeniem co Polak. Zawodnik, który walczył na galach takich organizacji jak Brave CF czy GFC przyjechał do Ostródy z serią czterech kolejnych zwycięstw. Noszący przydomek „Bizon” Kazach zapowiadał, że jego naród walkę ma we krwi i zrobi wszystko by odebrać pas Formeli.

FEN 47: Formela vs. Akishev – relacja, wynik

Czas na walkę wieczoru gali FEN 47 w Ostródzie! Kacper Formela kontra Nurzhan Akishev!

Ładny low kick na otwarcie starcia ze strony mistrza. Trafia Formela i Kazach automatycznie nurkuje po nogi Polaka. Mamy klincz, Formela nie może dać się sprowadzić. Kacper wychodzi z opresji i atakuje rywala kolanem na głowę. Polak krąży po octagonie schodząc w lewą stronę, jak tylko nadarza się okazja to wypuszcza mocny cios lub niskie kopnięcie. Akishev atakuje latającym kolanem. Ładny lewy prosty w wykonaniu Kazacha. Kopnięcie na korpus ze strony Formeli, „Bizon” odpowiada dwoma ciosami. Obrotówka ze strony Nurzhana. Akishev klinczuje i próbuje obalenia jednak Kacper odrzuca oponenta. Dobra akcja defensywna Polaka. Akishev trafia potężnym lewym na sam koniec pierwszej rundy.

Kilka niskich kopnięć Formeli, a następnie ładny atak Polaka na korpus rywala. Kazach odpowiada prostymi. Akishev sprytnie przepuszcza ciosy Formeli i natychmiast odpowiada prostymi. Trafia Nurzhan jednak reprezentant Mighty Bulls przyjął uderzenie i nic sobie z tego nie robi. Zawodnicy wymieniają coraz więcej ciosów bokserskich. Zakrwawiona twarz Polaka, wkrótce Formela może mieć problem gdy krew spłynie mu do oczu. Formela wydaje się skupiać na atakach na korpus oponenta. Kacper idzie po nogi rywala udaje się sprowadzić Kazacha ale na jedną, dwie sekundy gdyż pretendent do pasa natychmiast wstaje. Wymęczający klincz pod siatką. Śmignął obrotówką Formela jednak było daleko do głowy rywala.

Bardzo dobre niskie kopnięcia na nogę wykroczną, Kazach zachwiał się po kopnięciach Formeli. Bardzo mocne ciosy z obu stron jednak zawodnicy nie trafili. Akishev wykorzystuje moment by wypuścić obrotowe kopnięcie na wątrobę Polaka. Weszło w korpus jednak na szczęście dla Formeli nie tak mocno by przydusić mistrza. Mocny low kick w wykonaniu Kazacha. Prawy na prawy. Karateka z Trójmiasta kombinacją atakuje korpus pretendenta. Z przebiegu pojedynku śmiało można powiedzieć, że zakontraktowanie Kazacha to świetny ruch FEN, a Kacper Formela z tak mocnym przeciwnikiem jeszcze się nie mierzył. Obaj zawodnicy wyprowadzili kilka niecelnych ciosów. Bardzo dobre low kicki ze strony Akisheva. Kolejne niskie kopnięcie. Formela odpowiada middle-kickiem. Nurzhan próbował wejść w nogi Kacpra, ale Polak wybronił się przed obaleniem.

Zaczynamy rundy mistrzowskie. Polak atakuje high kickiem, a po chwili obala rywala. Akishev wraca jednak do stójki. Formela trafia low kickiem, na co Kazach odpowiada mocnym prawym. Formela klinczuje pod siatką. Dobra kombinacja w wykonaniu mistrza. Bardzo mało akcji w drugiej połowie czwartej odsłony. Soczysty middle-kick Polaka.

Piąta, ostatnia runda walki o pas FEN w kategorii piórkowej. Obrotówka i atak prawym w wykonaniu Formeli. Cios sięgnął głowy rywala. Seria kopnięć ze strony Polaka, cztery kopnięcia doszły celu. Polak narzuca tempo w finałowej odsłonie i buduje przewagę na kartach punktowych. Piękne ataki kopnięciami Kacpra. Polak zatracił się odrobinę w atakach i Bizon skarcił go mocnym ciosem w nos. Formela odczuł to uderzenie, gdyż natychmiast odruchowo sięgnął dłonią do twarzy. Kolejne kopnięcia ze strony Polaka. Na sam koniec rundy Akishev szedł po nogi Formeli jednak Kacper łatwo się wybronił.

Kacper Formela pokonał Nurzhana Akisheva po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments