ksw ewelina woźniak

Ewelina Woźniak przed debiutem w KSW: „Bardzo mało biłam się w Polsce, ale wchodzę tu z ambicjami”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 listopada 2023

Podczas gali w Radomiu ogłoszono podpisanie kontraktu z Eweliną Woźniak. Zawodniczka ma zadebiutować na styczniowej gali KSW 90 w Warszawie. Co przed debiutem w KSW powiedziała Woźniak?

Ewelina Woźniak ma na swoim koncie dziewięć zawodowych walk w MMA. Polka walczyła głównie do tej pory na galach Contenders, Brave, Oktagon oraz ARES. Zawodniczka zdaje sobie sprawę z tego, że walczyła zagranicą i cieszy się na możliwość ponownych występów przed polskimi fanami.

„Ja zawsze wszędzie wstępuję z dużymi nadziejami i dużymi ambicjami. W końcu udaje mi się po długim czasie powrócić do Polski, ponieważ bardzo mało biłam się u nas w kraju. Większość moich walk stoczyłam za granicą. Dlatego bardzo się cieszę, że będę miała okazję znowu zaprezentować swoje umiejętności tutaj, w moim kraju. Wchodzę do KSW z jak największymi ambicjami i oczekiwaniami.”

Ewelina Woźniak ma na koncie kilka starć z zawodniczkami dobrze znanymi z okrągłej klatki KSW. Woźniak pokonała Anitę Bekus, Karolinę Wójcik oraz Magdalenę Sormovą. Musiała także uznać wyższość Marii Silvy.

Jak doświadczona 30-latka porównała walki zagranicą do startów Polsce?

„Kiedy walczy się u siebie, jest całkowicie inaczej. Jest większa rozpoznawalność. Można też poczuć doping polskich fanów. Za granicą to wygląda nieco inaczej, szczególnie, gdy rywalizuje się z zawodniczkami z tamtych krajów. Tutaj będę u siebie, z czego bardzo się cieszę i pokładam w tym duże nadzieje.”

Ewelina Woźniak zadebiutuje w KSW na gali KSW 90, która odbędzie się 20 stycznia 2024 roku na warszawskim Torwarze.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments