ewelina woźniak poznała nazwisko rywalki na debiut w ksw

Ewelina Woźniak poznała nazwisko rywalki na debiut w KSW

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 listopada 2023

Poznaliśmy bohaterki kolejnego pojedynku gali XTB KSW 90 w Warszawie. 20 stycznia na Torwarze do okrągłej klatki federacji KSW wejdą Alexandra Toncheva i Ewelina Woźniak.

Podczas gali XTB KSW 90 dojdzie do debiutu w okrągłej klatce Eweliny Woźniak (7-2) czołowej polskiej zawodniczki wagi słomkowej. W organizacji KSW przywita ją pochodząca z Bułgarii Alexandra Toncheva (5-3-1). Do pojedynku dojdzie 20 stycznia na COS Torwar w Warszawie.

Aleksandra Toncheva rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2017. Do dziś stoczyła dziesięć walk, z których pięć wygrała. W KSW zadebiutowała w maju tego roku i musiała uznać wyższość Anity Bekus. Przegrana ta przerwała serię trzech zwycięstw z rzędu w wykonaniu Bułgarki.

Przed wejściem na zawodową drogę Toncheva rywalizowała też amatorsko. Zdobyła między innymi tytuł mistrzyni świata i dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy IMMAF, najbardziej prestiżowej organizacji amatorskiego MMA na świecie. Jest też wielokrotną medalistką zawodów grapplingowych. Aleksandra zbierała doświadczenie walcząc dla takich organizacji jak Rizin czy Bellator. Poza Polską biła się w Bułgarii, Japonii, Irlandii, Włoszech, Serbii, Turcji, Kazachstanie i na Słowacji.

Ewelina Woźniak swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2018. Wcześniej rywalizowała na matach amatorskich, a dziś ma na swoim koncie dziewięć profesjonalnych pojedynków, z których siedem wygrała. Zdobyła pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders i jest byłą pretendentką do tytułu wagi muszej organizacji Ares.

Ewelina ma już na swoim zawodowym koncie walki z zawodniczkami znanymi z klatki KSW. Pokonała Karolinę Wójcik, Anitę Bekus i Magdalenę Sormovą. Musiał jednak uznać wyższość Marii Silvy. Reprezentantka klubu Czerwony Smok Poznań jest zawodniczką przekrojową. Z sukcesami walczyła do tej pory nie tylko w MMA, ale też w brazylijskim jiu-jitsu i w kickboxingu. Poza Polską rywalizowała do tej pory w Anglii, Czechach i Francji.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments