Matheus Nicolau

Eliminator do walki o pas! Zawodnicy z TOP 5 kategorii muszej zmierzą się na gali UFC w Kansas

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 lutego 2023

Magazyn Sports Illustrated poinformował, że Brandon Royval podejmie Matheusa Nicolau w starciu dwóch zawodników z TOP 5 kategorii muszej. Zawodnicy zmierzą się 15 kwietnia na gali UFC w Kansas. Royval potwierdził zestawienie na swoim profilu na facebooku dodając w opisie, że jest to eliminator do walki o pas mistrzowski!

Pochodzący z Colorado Brandon Royval ma na koncie serię dwóch kolejnych zwycięstw, wcześniej natomiast przegrał z Brandonem Moreno, aktualnym mistrzem UFC, a także Alexandre Pantoją czyli zawodnikiem, który uzyskał status oficjalnego pretendenta do walki o pas.

Wygląda zatem na to, że matchmakerzy organizacji UFC postanowili wybiec już odrobinę w przyszłość i w eliminatorze zestawili dwóch zawodników z TOP 5 kategorii muszej, aby wyłonić pretendenta do walki z wygranym pojedynku Moreno vs. Pantoja (do tej walki zapewne dojdzie na przełomie maja i czerwca).

Dla porównania Matheus Nicolau może się pochwalić serią sześciu kolejnych zwycięstw, a jego łączny bilans w najlepszej lidze MMA na świecie wynosi 7-1. Co ciekawe Brazylijczyk z Belo Horizonte zakończył pierwszą przygodę z UFC z bilansem 3-1, wypełnił kontrakt i stoczył dwie walki dla organizacji Future FC oraz BRAVE by następnie powrócić do UFC.

Oczywiście jak chodzi o same ostatnie wyniki to lepiej dla UFC byłoby gdyby starcie wygrał Nicolau jednak w ostatnim czasie można zauważyć, że organizacja mocno pracuje nad budowaniem amerykańskich zawodników i naciska na promocję reprezentantów USA, więc wygrana „Raw Dawga” także byłaby im na rękę.

W walce wieczoru gali w Kansas dojdzie do pojedynku Maxa Hollowaya z Arnoldem Allenem, więcej na ten temat tutaj. Max Holloway wraca do octagonu! Wiemy kiedy i z kim zmierzy się Blessed!

O powrocie organizacji UFC do Kansas możecie natomiast poczytać pod linkiem. Organizacja UFC wróci do Kansas po 6 latach przerwy i do Miami po… 20-letniej nieobecności!

Zostaw ocenę
0
0