dustin poirier ogłasza walka odwołana saint denis ufc 299

Dustin Poirier ogłasza, że walka z Saint-Denisem na UFC 299 jest odwołana! Team Francuza reaguje!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 lutego 2024

Dustin Poirier niespodziewanie zaanonsował, że jego pojedynek z Benoitem Saint-Denisem został odwołany. Zawodnicy mieli się zmierzyć na UFC 299.

Dustin Poirier i Benoit Saint-Denis mieli stanąć oko w oko w octagonie 9 marca. Starcie Amerykanina z Francuzem miało być co-main eventem wydarzenia UFC w Miami.

Zaskakująco gruchnęła wieść o tym, że pojedynek został odwołany. Tak przekazał „Diament” we wpisie na twitterze. Poirier napisał:

– Moja walka jest odwołana, jednak nadal trenuję.

Dustin zamieścił także zdjęcie z dzisiejszego treningu. Pytanie zatem o co może chodzić i czy do gry niespodziewanie wkroczył ktoś inny? Skąd nagle bowiem Poirier miałby oświadczyć, że walki nie będzie skoro wcześniej sam pompował medialnie starcie z Francuzem?

Team „Boga Wojny” zareagował i w rozmowie z dziennikarzem Shakielem Mahjourim przekazał wieści, że Benoit oczywiście także kontynuuje przygotowania i że wystąpi na gali UFC 299.

Benoit Saint-Denis zamieścił wpis na platformie X. Oto co przekazał Francuz swoim fanom.

– Panowie bądźcie spokojni, jestem skoncentrowany i odliczam dni do walki na UFC 299.

Aktualizacja: Dustin Poirier przekazał dziennikarzowi Arielowi Helwaniemu powody takiej decyzji

– Nie było podpisanego kontraktu na ten pojedynek w momencie kiedy został ogłoszony. Ostatecznie nie dogadaliśmy szczegółów umowy.

Wydaje się, że będziemy musieli poczekać na rozwój sytuacji. Być może powodem wpisu Poiriera jest fakt, że planowana na 30 marca gala w Atlantic City straciła main event. Wspomniane wydarzenie odbędzie się w stanie New Jersey, na wschodnim wybrzeżu gdzie pewnie matchmakerzy i Dana White widzieliby jakiegoś reprezentanta USA w walce wieczoru. Idealnym fighterem wydaje się być Poirier.

Oczywiście w grę wchodzą także inne zmiany podyktowane kontuzjami. Na tej samej karcie są między innymi takie walki jak pojedynek Mateusz Gamrot vs. Rafael Dos Anjos. Ponad to w grę może wchodzić też ewentualny występ na gali UFC 300, która wciąż nie ma main eventu.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments