Dustin Poirier chce wrócić do octagonu pod koniec roku

Dustin Poirier chce wrócić do octagonu pod koniec roku!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 sierpnia 2023

Dustin Poirier zdradził na łamach swoim mediów społecznościowych, że będzie chciał wrócić do octagonu UFC pod koniec roku. Diament ujawnił także kategorię wagową, w której prawdopodobnie stoczy pojedynek.

Jakiś czas temu Dustin Poirier sugerował, że po przegranej z Justinem Gaethje może zmienić kategorię wagową. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że „Diament” odszedł od tego pomysłu. 2 dni temu topowy zawodnik UFC w kategorii lekkiej potwierdził, że kolejną walkę stoczy w kategorii do 70 kilogramów.

Oczywiście wpływ na taką decyzję Poiriera może mieć fakt, że nie należy on do największych lekkich:

„Oczywiście, że wciąż jestem w stanie zrobić limit kategorii lekkiej. Ważę aktualnie 178 funtów, poza okresem startowym, kiedy robię zaledwie kilka treningów w tygodniu. Nie jestem wcale wielki, są zawodnicy z którymi trenuję w ATT, oni także startują w dywizji lekkiej i są ode mnie na co dzień znacznie ciężsi.”

Wygląda zatem na to, że Poirier przemyślał sprawę, a może także otrzymał telefon od przedstawicieli UFC, którzy zasugerowali mu potencjalne pojedynki właśnie w dywizji lekkiej. Niewykluczone także, że Dustin zweryfikował swą decyzję po tym jak wielu fighterów UFC komentowało, że powinien zostać w kategorii lekkiej lub nawet zejść do dywizji niżej.

Zapytany przez fana o to kiedy wróci do octagonu Dustin Poirier napisał:

„Stoczę kolejny pojedynek w tym roku.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments