dana white stawia islamowi makhachevowi jeden warunek

Dana White stawia Islamowi Makhachevowi jeden warunek przed przejściem do kategorii półśredniej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 października 2023

Dana White na konferencji prasowej po gali UFC 294 postawił Islamowi Makhachevowi jeden warunek przed przejściem do dywizji wyżej. White zaznaczył, że Islam ma z kim walczyć w kategorii lekkiej jednak jeśli zrobi to czego oczekuje od niego szef UFC to później będzie mógł przejść do kategorii półśredniej.

Oczy wszystkich fanów MMA były zwrócone na Etihad Arenę w Abu Dhabi, gdzie w rewanżowej walce Makhacheva z Volkanovskim ważyły się losy dwóch kategorii wagowych organizacji UFC.

Islam Makhachev odniósł zwycięstwo w walce wieczoru. Dagestańczyk efektownie znokautował Alexandra Volkanovskiego i umocnił swój status na tronie kategorii lekkiej. Teraz w kolejce do walki z Makhachevem ustawiają się kolejni pretendenci natomiast Volkanovski wróci do kategorii piórkowej.

Chęć do stoczenia walki z Makhachevem od razu wyraził Justin Gaethje, czyli posiadacz pasa BMF jednak Dana White podkreślił, że jego zdaniem status pretendenta zachował Charles Oliveira, który wypadł z walki na UFC 294 przez wzgląd na kontuzję.

Dana White skomentował plany Islama Makhacheva na temat przenosin do kategorii półśredniej i walki o drugi pas mistrzowski. Dyrektor organizacji UFC postawił Dagestańczykowi jeden warunek, po którego wypełnieniu zaakceptuje plany Islama.

„Islam pewnie posiada niezbędny talent ku temu by walczyć w kategorii półśredniej. W najbliższej przyszłości nie widzę jednak na to szans, przecież ma się z kim bić w dywizji lekkiej. Jeśli jednak będzie bronił pasa kategorii lekkiej przez kolejny rok, a później będzie chciał przejść wyżej to dlaczego nie?”

Wszystkie wydarzenia organizacji UFC w tym najbliższą galę Almeida vs. Lewis możesz obstawić i oglądać na stronie legalnego polskiego bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj konto, wypełnij pierwszy kupon i oglądaj darmowe transmisje z gal UFC tutaj.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments