dan hooker vs bobby green pięciorundowy co main event ufc austin

Dan Hooker vs. Bobby Green – pięciorundowy co-main event dużej grudniowej gali UFC: Dariush vs. Tsarukyan!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 października 2023

Dana White ogłosił pięciorundowy co-main event dużej grudniowej gali UFC w Austin w Teksasie. Dan Hooker i Bobby Green zmierzą się w starciu, które ma być przepustką do walk z najmocniejszymi nazwiskami kategorii lekkiej. W walce wieczoru zmierzą się Beneil Dariush i Arman Tsarukyan.

Gala UFC planowana na 2 grudnia przeszła sporo zmian. Pierwotnie event ten planowano w hali Target Center w Minneapolis ostatecznie jednak zdecydowano się na nowoczesny obiekt Moody Center w Austin, który został otwarty w ubiegłym roku. Będzie to druga gala UFC w tej arenie mogącej pomieścić 16 tysięcy fanów.

Po tym jak kontuzji doznał Jared Cannonier potrzebne były również zmiany w rozpisce. Niestety przez uraz Amerykanina miejsce w walce wieczoru stracił Roman Dolidze. Gruzin zapewne poczeka na powrót do octagonu. Do miana main eventu awansowano pojedynek Beneil Dariush vs. Arman Tsarukyan. Oczywiście będzie to pięciorundowa walka.

Dan Hooker vs Bobby Green na UFC Austin

Zaskoczeniem jest natomiast ogłoszenie Dany White’a, który ujawnił że w co-main evencie gali w Austin zmierzą się Dan Hooker i Bobby Green. Ten pojedynek także zakontraktowano na pięć rund. Dyrektor zarządzający organizacją UFC z radością zaanonsował to zestawienie.

Bobby Green pokonał w tym roku Tony’ego Fergusona oraz Granta Dawsona, a wyniki „Kinga” w 2023 roku wyglądałyby jeszcze lepiej gdyby nie przypadkowe zderzenie głowami w starciu z Jaredem Gordonem. Green do tego momentu zdecydowanie prowadził w pojedynku i był bliski skończenia rywala.

Dan Hooker także ma na koncie dwa zwycięstwa z rzędu. „Hangman” w ostatnim starciu pokonał Jalina Turnera i udowodnił, że mimo upływu lat nie można go jeszcze skreślać.

Na dużej gali w Austin odbędą się także pojedynki Rob Font vs. Deiveson Figueiredo, Kelvin Gastelum vs. Sean Brady, Miesha Tate vs. Julia Avila oraz Khalil Rountree vs. Azamat Murzakanov.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments