Damian Stasiak przed KSW 84 wspomina walkę z Ruchałą

Damian Stasiak przed KSW 84: „Uważam, że nie przegrałem starcia z Robertem Ruchałą, jest to frustrujące…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 czerwca 2023

Damian Stasiak wystąpi na gali KSW 84 w Gdyni. „Webster” wróci do okrągłej klatki KSW i 15 lipca zmierzy się z Niemcem Pascalem Hintzenem. Co powiedział przed galą były zawodnik UFC? Stasiak wspomniał między innymi bliską walkę z Robertem Ruchałą.

Damian Stasiak ostatni raz walczył w październiku zeszłego roku. 15 lipca powróci do klatki, aby zmierzyć się z Pascalem Hintzenem. W czasie przygotowań do kolejnej walki Damian nie tylko trenuje, ale też z powodzeniem rywalizuje na macie zawodów grapplingowych.

„Staram się rywalizować w mniejszy zawodach. Robię to, żeby poczuć startową atmosferę. Treningi nie dają w stu procentach odzwierciedlenia tego, jak to wygląda na zawodach. W trakcie startu jest większa presja, więcej wkład się siły we wszystko. Taki start jest dobrą formą przetarcia przed walką. Zawsze też spotykam się na macie z kimś kogo nie znam, więc to wszystko potem procentuje w walce. Wszystko to jest formą treningu i przygotowania do walki.”

Damian Stasiak wróci do klatki po niezwykle efektownym i wyrównanym pojedynku. Ostatni raz walczył podczas gali KSW 75. Zmierzył się z Robertem Ruchałą i po niejednogłośnej decyzji sędziów musiał uznać jego wyższość w klatce.

Wraz z rywalem został jednak wyróżniony bonusem za najlepszą walkę wieczoru. Wcześniej Polak zmierzył się z Lom Alim-Eskievem. W tym pojedynku również dał pełen zwrotów akcji bój, ale ponownie przegrał na punkty. Zdobył natomiast bonus za najlepszą konfrontację gali.

„Te przegrane były nieco frustrujące. Wolałbym brzydko wygrać, niż pięknie przegrać. Wiadomo, że na samym końcu liczy się wynik. Fajnie, że walki były mocne i bliskie. Ostatecznie jednak uważam, że nie przegrałem starcia z Robertem Ruchałą, jest to frustrujące, ale z drugiej strony muszę zapomnieć o tym i walczyć dalej. Nie mogę żyć tamtymi emocjami. Muszę to odstawić na boczny tor, żeby skupić się na najbliższej walce, przełamać to i iść do przodu.”

źródło: oficjalna strona internetowa federacji KSW

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments