czerwiec największym miesiącem w historii ufc mocarstwowe plany dany white

Czerwiec największym miesiącem w historii UFC, mocarstwowe plany Dany White’a!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 kwietnia 2024

Wiele wskazuje na to, że nadchodzący czerwiec będzie największym miesiącem w historii organizacji UFC. Dana White i spółka mają niezwykle ambitne, wręcz mocarstwowe plany.

O tym, że organizacja UFC jest hegemonem w świecie MMA wiedzą wszyscy sympatycy tego sportu. Teraz jednak szef Dana White, dyrektor Hunter Campbell oraz matchmakerzy Mick Maynard i Sean Shelby szykują coś czego w historii UFC jeszcze nie było.

Jeśli gala UFC 300 przekroczyła wasze najśmielsze oczekiwania to co powiecie na cztery gale UFC na dużych obiektach w ciągu jednego miesiąca? Tak właśnie wyglądają plany organizacji UFC wobec czerwca.

Wszystko rozpocznie się już 1 czerwca w hali Prudential Center w Newark. To właśnie tam odbędzie się gala UFC 302: Makhachev vs Poirier. Obiekt ten może pomieścić nawet 19 tysięcy fanów. Na UFC 302 poza walką o pas mistrzowski kategorii lekkiej między Islamem Makhachevem, a Dustinem Poirierem odbędzie się także starcie Seana Stricklanda z Paulo Costą.

Islam Makhachev
VS
Dustin Poirier
1 1.15
2 5.46
1 1.18
2 5

8 czerwca organizacja UFC po raz pierwszy od trzynastu lat wybierze się do Louisville. Nie ogłoszono jeszcze walki wieczoru na to wydarzenie. Warto zaznaczyć, że choć jest to event z cyklu fight night to na galę w KFC Yum! Center, UFC może sprzedać aż 21-22 tysiące biletów.

15 czerwca odbędzie się jedyna mniejsza gala UFC zaplanowana na ten miesiąc. W walce wieczoru gali w UFC Apex wystąpi Andrei Arlovski, a w co-main evencie zaprezentuje się Ikram Aliskerov.

22 czerwca organizacja UFC po raz pierwszy zawita do Arabii Saudyjskiej. To właśnie wtedy odbędą się walki Robert Whittaker vs Khamzat Chimaev oraz Sergey Pavlovich vs Alexander Volkov. Wydarzenie odbędzie się w Kingdom Arena. Ten obiekt może pomieścić, aż 26 tysięcy fanów.

29 czerwca, w ostatnią sobotę miesiąca odbędzie się gala UFC 303 w T-Mobile Arena w Las Vegas. W walce wieczoru zmierzą się Conor McGregor i Michael Chandler. W jednej z walk głównej karty do boju staną Jamahal Hill i Khalil Rountree. Obiekt w Vegas może pomieścić na trybunach i płycie około 20 tysięcy fanów.

Conor McGregor
VS
Michael Chandler
1 2.03
2 1.79
1 1.9
2 1.9

Oczywiście chęć organizacji gal na dużych obiektach i zaspokojenie potrzeb kibiców to jedno, natomiast trzeba wziąć pod uwagę dodatkowy powód takiej decyzji. Organizacja UFC w najbliższych miesiącach siądzie do rozmów na temat sprzedaży praw telewizyjnych. Pracownicy UFC zapewne będą przedstawiali na nich wyniki finansowe z pierwszego półrocza 2024 roku.

W ubiegły weekend odbyła się jubileuszowa gala UFC 300, a w maju UFC „zaatakuje” Enterprise Center w St. Louis, czyli obiekt pojemności 22 tysięcy fanów. Później w czerwcu UFC dosłownie zmiażdży konkurencję czterema eventami na wielkich obiektach. W ostatni weekend czerwca do octagonu UFC powróci Conor McGregor. Rachunek jest zatem prosty to będzie rekordowe półrocze pod względem ilości wpływów ze sprzedaży biletów.

O ile wcześniej analitycy z Wall Street Sugerowali, że zainteresowani nabyciem praw do transmisji gal UFC będą musieli przebić dwukrotnie wartość poprzedniej umowy i powinna wynieść około 3 miliardów dolarów, tak teraz niewykluczone, że ta suma jeszcze bardziej wystrzeli w górę.

UFC Kalendarz gal

Czerwiec:

  • UFC 302: Makhachev vs Poirier – 1 czerwca
  • UFC Louisville – 8 czerwca
  • UFC Vegas – 15 czerwca
  • UFC: Whittaker vs Chimaev – 22 czerwca
  • UFC 303: McGregor vs Chandler – 29 czerwca
Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments